FORUM SZYNSZYLE :: Więcej nie znaczy lepiej - a może właśnie tak.
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Więcej nie znaczy lepiej - a może właśnie tak.
Autor Wiadomość
Mr.Szylek 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 21 Czerwca 2013, 12:04   Więcej nie znaczy lepiej - a może właśnie tak.

Witam wszystkich ,zastanawia mnie duża dostępność żywności i podkładu dla szynszyli za małą cenę ,a większą pojemność niż w sklepach zoologicznych i pokrewnych.Przykładowo w Słupsku kupuje karmę 1000 g w cenie 13-23 zł (zależnie od jej zawartości odżywczej) a na allegro mogę dostać tą samą , podobną bądź zupełnie inną w cenie 125 zł za 20 kg. (Na przykład karmę : http://allegro.pl/karma-2...317839622.html) Co w tym przypadku daje nam oszczędność 110 zł ! przy zakupie nie koniecznie bogatszej w składniki karmie o wadze 1 kg w ilości 20 sztuk (kupionej w sklepie). To samo podkład (brykiet) za który w sklepie płace 25 zł za 15 kg(Przykład wszystkich korzystniejszych ofert na Allegro : http://allegro.pl/dla-gry...der=pd&string=) .Jak widać ceny są najróżniejsze wraz z zawartością brykietu - czyli jego wagą , tu oszczędności sięgają nawet 56 zł.

Podsumowując ,na allegro bardziej opłaca kupić większą ilość za mniejsze pieniądze kosztem niewiadomego pochodzenia.

Zachęcam na żywą i miłą dyskusje na zwarty prze zemnie temat , bardzo ciekawi mnie co wy o tym wszystkim sądzicie ? ;) :)
Ostatnio zmieniony przez Mr.Szylek 21 Czerwca 2013, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  

Lenka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 21 Czerwca 2013, 12:18   

Stronki na all do których podałeś linki nie wchodzą.

Kate 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 21 Czerwca 2013, 12:25   

U nas karma (VL Nature) kupiona na allegro czy w sklepie internetowym kosztowałaby najwyżej 5zł taniej za 2,5kg niż kupiona w sklepie stacjonarnym, więc kupujemy sami, bo przynajmniej możemy sprawdzać datę przydatności do spożycia :-) żwirek muszę jeszcze sprawdzić, może faktycznie wyjdzie taniej

Alarice 

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 21 Czerwca 2013, 13:00   

Ja się przerzuciłam z Benia na taki żwirek: http://allegro.pl/uzytkow...24171548,1.html
i mówię z czystym sumieniem: jest dużo taniej, a jakościowo też jest dobry.

Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

Jacek 
Aktywni na forum

Wysłany: 21 Czerwca 2013, 13:01   

Co do podkładu to na all.... ostatnio kupiłem 60L (3 duże worki) ponad 70kg za 60zł z przesyłką (kurier 24H) , więc stwierdzam, jest taniej :-D
po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

Mr.Szylek 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 21 Czerwca 2013, 13:33   

Mi właśnie najszybciej schodzi podkład dlatego muszę się przerzucić na ten z allegro. ;-)

Alarice 

Wysłany: 21 Czerwca 2013, 14:26   

Też miałam ten problem - koszta były niesamowite z tego względu, a ten jest nieporównywalnie tańszy i też dobry - przede wszystkim jestem alergiczką, a nic mi się po kontakcie z nim nie dzieje, co jest dla mnie bardzo istotne.

Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

Kate 

Wysłany: 21 Czerwca 2013, 14:32   

A możesz podać nazwę? Jakoś mi ten link nie działa

Alarice 

Wysłany: 21 Czerwca 2013, 14:38   

http://allegro.pl/zwirek-...3309647187.html - może w ten sposób zadziała, tamten dawałam z telefonu i możliwe, że stąd problem. Jeśli nadal będą jakieś problemy - nazwa sprzedawcy i jednocześnie chyba producenta to EuroEcoZoo, żwirek nazywa się Kicia - ale nie sugeruj się tym :D

Kate 

Wysłany: 21 Czerwca 2013, 14:41   

teraz działa, dzięki :mrgreen: teraz, kiedy mamy 4 sikajace potwory na utrzymaniu, przydałoby się znaleźć tańszy zamiennik Pinio ;)

Budziczek 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 21 Czerwca 2013, 15:01   

Ja mam ten sam co Alarice bo to jest sprzedawca z mojej miejscowości więc dodatkowo oszczędzam na wysyłce

Odpowiedz do tematu