FORUM SZYNSZYLE :: Szynszyle - wysyłka pocztą
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szynszyle - wysyłka pocztą
Autor Wiadomość
alka 
Aktywni na forum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 23 Lutego 2010, 18:33   Szynszyle - wysyłka pocztą

Dzisiaj przyjechała poczta samiczka... najpierw sie troche oswoila, bo byla strasznie wystraszona wręcz przerażony, zapakowali ją do jakiejś malej klatki i wsadzili do malego kartony gdzie bylo pelno siana i 3 papierowe torby (pyl, ziola, granulat i proszek na grzybice)... pozniej chcialam ja zapoznac ze speedim, a on w ogole sie nią nie zainteresowal! biegal po nie, kopal, wlazil na nia, biedaczka zaczela piszczec i ich rozlaczylam, teraz wieczorem robie zbiorowe zapoznawanie czyli 2 kroliki, speedii i ta malutka. Samiczka szynszyla bardziej sie obudzily, ale kiedy reszta bandy zaczela sie bawic i biegac to ona uciekla do domku i nie chce z niego wyjsc;/ nie wiem co zrobic zeby speedii sie nia zainteresowal?ona tez jest bardzo strachliwa;/
Ostatnio zmieniony przez kasia_tomeq 8 Listopada 2010, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  

kasia_tomeq 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 23 Lutego 2010, 19:08   

Myślę, że powinnaś jej dać dzień ,dwa spokoju "wysyłka pocztą" to nie za miłe przeżycie dla takiego maleństwa, pewno jest wystraszona. Dobrze, że dotarła cała, zdrowa i żyje!

Nie bałaś się, że szynszyla nie przeżyje wysyłki?

Również rozważałam taką opcje ale jak pomyślałam co to zwierze musi przeżyć to ostatecznie się nie zdecydowałam chociaż też chciałam białaska. Od 3 tygodni mam 4 miesięcznego samczyka standard w przyszłości myślę o jeszcze jednym (białym) ale nie chcę mieć małych, a trzymanie dwóch samców jest podobno ryzykowne?

alka 
Aktywni na forum

Wysłany: 23 Lutego 2010, 19:14   

chcialam białaske ale w Opolu niestety nie ma;/ byly same standardy i na dodatek samce a aja chciaalm samiczke bo samca mam i balam sie ze samiec z samcem sie nie dogada. Jakos decydowalam sie na przesylke, bardzo sie balam czy nie zamarzie w nocy, szynsyzlka byla wyslana wczoraj a dzisiaj juz byla, jest wystarszona, kilka razy slyszlama jak piszczy bidulka, ale dobrze ze nie siedziala w tym kartonie dluzej, jak chcesz to moge wstawic fote w czym byla wyslala;/

Michal 
Administrator

Wysłany: 24 Lutego 2010, 02:31   

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że paczki na poczcie są rzucane. Przy przepakowywaniu nikt ich nie układa delikatnie tylko przerzucają. Nie chciałbym być na miejscu tego biednego szynszylka - co on musiał przeżyć...

:loveszynszyla:

Aneta 

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 24 Lutego 2010, 09:32   

Jestem przeciwna wysyłaniu szynszyli w paczce!!! Uważam, że jeśli ktoś bardzo chce mieć szynszyla z daleka to przecież istnieje komunikacja np. pociągi i można samemu przyjechać odebrać maluszka. My kiedyś sprzedaliśmy szynszylka 200 km za Warszawę. Zainteresowany kupiec przyjechał do Warszawy pociągiem, my wyjechaliśmy do niego na stację i wręczyliśmy mu szynszylka w transporterku i odjechali razem najbliższym pociągiem. Myślę, że jest możliwość zorganizowania bezpiecznego transportu, trzeba tylko chcieć ;)

www.rosyjski-niebieski.info

alka 
Aktywni na forum

Wysłany: 24 Lutego 2010, 19:59   

wiem wiem, ale niestety nie mam mozliwosci teraz zeby robic sobie wycieczki na poludnie Polski, musze zakuwac do matury, szynszylka byla w tym kartonie nie cale 24h, wazne, ż eteraz ma sie dobrze:) ma kolegi, ogromna klatke i pełno jedzonka;) Speedii ja olewa a ona troche sie go boi , ale powoli powoli próbują sie zakumplowac;)

asiek 
Niezwykle aktywni na forum

Wysłany: 14 Marca 2011, 16:48   

to jest niehumanitarne! A skoro jesteś tak zajęta to może zbędna Ci była teraz druga szyszka? Ja po moje jadę, nie patrząc czy to 3 czy 4 godziny drogi, ciekawa jestem jak byś się czuła w kartonie ?!

Asiek Alka pisała to ponad rok temu:D w takich przypadkach nie ma sensu odpisywać:)
Ostatnio zmieniony przez kasia_tomeq 14 Marca 2011, 20:25, w całości zmieniany 1 raz  

Asia 

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 14 Marca 2011, 20:24   

Zgadzam się z Asią :-|

asiek 

Wysłany: 16 Marca 2011, 16:07   

ojj wiem kasiu tzn dowiedziałam się jak opublikowałam swój komentarz :-/ po prostu przesyłki zwierząt bardzo mnie irytują :-/

Asia 

Wysłany: 16 Marca 2011, 18:23   

He, a ja też nie zauważyłam...

ale ja jestem zakręt, jak zwykle :mrgreen:

asiek 

Wysłany: 16 Marca 2011, 22:02   

chyba każda asia czasem jest zakręcona niczym ruski słoik ;)

Asia 

Wysłany: 17 Marca 2011, 18:16   

:-D

Illonkaa 

Wysłany: 19 Marca 2011, 00:02   

Ja to nawet bym nie pomyślała, że można wysyłać maluchy.. pocztą.. Koszmar..

Aneta 

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 19 Marca 2011, 09:54   

Wysyłka zwierząt w paczkach jest nieodpowiedzialna za równo dla sprzedającego jak i kupującego. Skoro sprzedawca proponuje wysyłkę szynszyla w paczce tzn. że traktuje żywą istotę jak przedmiot - towar handlowy, a osoba która w ten sposób chce kupić zwierzątko daje do zrozumienia, że tak na prawdę szynszyla jest dla niej wyłącznie zabawką. Jestem przeciwna takiej formie transportu zwierząt!!! Tak jak napisała Illonkaa "KOSZMAR"

www.rosyjski-niebieski.info

Illonkaa 

Wysłany: 19 Marca 2011, 13:57   

A ja miałam wyrzuty sumienia, bo nie miałam transporterka i swoją Chami musiałam z zoologicznego przynieść w pudełku takim zwykłym. A sklep jest jakieś 400 metrów od mojego mieszkania. A szłam z nią jak z jajkiem.. Serce by mi pękło jakby mój zwierzaczek miał spędzić 24h w pudełku, przerzucany w warunkach bliżej nieokreślonych..

asiek 

Wysłany: 21 Marca 2011, 20:21   

ludzie dziećmi handlują i są temu obojętni, to transport kuleczki w kartonie też ludziom nie wadzi ... świat staje się coraz bardziej pokręcony :-| :-/ :570:

Odpowiedz do tematu