FORUM SZYNSZYLE :: szynszyle a środki na owady
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
szynszyle a środki na owady
Autor Wiadomość
agacik 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2 Maj 2013, 15:41   szynszyle a środki na owady

Mam pytanie, na które uważam odpowiedź brzmi nie, ale może ktoś ma doświadczenie w tym temacie, a mianowicie: czy preparaty na komary typu raid czy bros (takie włączane do prądu na noc, oczywiście przy otwartym oknie) szkodzą szynszylom? Czy można takiego preparatu używać w pomieszczeniu, w którym znajduje się nasz futrzak? Osobiście nie odważyłabym się użyć takiego środka, ale czy stanowi on zagrożenie dla zdrowia czy życia szynszyli? Na opakowaniu nie znalazłam informacji, że nie należy używać w pomieszczeniu, w którym znajdują się zwierzęta, jest tylko wzmianka, że nie można w pomieszczeniach w któych znajduje się nieopakowana żywność, małe dzieci, osoby chore, alergicy oraz że działa szkodliwie na organizmy wodne. Co o tym myślicie?

GALERIA MORTA :-)

daruniam 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 2 Maj 2013, 15:55   

Agacik jest specjalny Bros dla dzieci powyżej 1 roku,ja go miałam w zeszłym sezonie komarowym w sypialni gdzie śpi córka.Myślę,że jest łagodny i jeżeli kontakt jest z dala od zwierząt to nic im nie będzie.

agacik 

Wysłany: 2 Maj 2013, 16:06   

muszę poszukać :) wstawisz zdjęcie jak wygląda?

Ostatnio zmieniony przez agacik 2 Maj 2013, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  

Mausi 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 50 razy
Wysłany: 2 Maj 2013, 19:02   

Raid jest szkodliwy, na opakowaniach widziałam ostrzeżenia przed używaniem w obecności zwierząt, poza tym nawet ludziom zalecane jest opuszczenie pomieszczenia, gdy Raid jest włączony,a po wyłączeniu wietrzenie pokoju, więc skoro ludziom może szkodzić to zwierzętom również.

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

agacik 

Wysłany: 2 Maj 2013, 23:21   

to co pisałam, było na opakowaniu brosa, może jest mniej szkodliwy... opakowania raidu nie mam, ale kiedyś miałam go również włączony przez całą noc przy uchylonym oknie (mam gniazdko obok okna)
Ale skoro taka informacja tam się znajduje, to raid odpada w zupełności przy szynszylkach, ewentualnie zostaje bros, ten który można stosować przy dzieciach.

didaś 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 3 Maj 2013, 21:28   

Na logikę wydaje się być odpowiedni ten dla dzieci, ale trudno mi powiedzieć, bo chyba bym się nie odważyła. Sama mam moskitiery- nawet w zwykłych supermarketach są takie podstawowe z rzepem przyklejanym na okno i siatką. Szczerze polecam.

agacik 

Wysłany: 3 Maj 2013, 22:37   

moskitiery w tym roku będę mieć w oknach, natomiast wiadomo, że zawsze gdzieś jakiś komar się przedostanie, a to przez inne okno w domu, a to przez drzwi wejściowe... zobaczymy, może jednaj te siatki w oknach pomogą:) Brosa się trochę boję, nie chcę, aby coś się stało futrzakowi

Astusiowa 
Aktywni na forum

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 5 Lipca 2013, 07:38   

Wracam do tematu...
Wracam ponieważ ja osobiście się wczoraj poddałam i biegiem pognałam do sklepu po jakiś antykomarownik :(
Nie wiem jak u Was ale u mnie w mieście te (ocenzurowano) są dosłownie wszędzie... w lesie, w parku, w pracy, w domu, w sklepach - nawet polojują na mnie w samochodzie (jak wsiadam rano to szczęśliwe zaczynają mi latać koło nosa) :(
Niestety mam to niewątpliwe szczęście, ze komary mnie dosłownie kochają :( Zawsze powtarzam, ze gdyby stał tłumek 100 osób i latałby w tym tłumie 1 komar - to z pewnością wybrałby mnie.
Efekt jest taki, że ludzie zaczynaja mi się podejrzliwie przyglądać - ponieważ ja się wciąż i nieustannie drapię tak jestem mocno pogryziona :facepalm:
Z zainstalowaniem moskitier mam problem w oknie stanowiącym wyjście na taras - nie wiem jak to rozwiązać, zwłaszcza biorąc pod uwagę moją sukę, która też kręci się ciągle jak nie w jedną to w drugą stronę
Dlatego wczoraj sie poddałam i zakupiłam brosa - tego dla dzieci. Mam nadzieję, ze szyszki dzielnie to zniosą. Pokój w którym przybywają szyszki ma jakieś 35 - 40 m2 i kontakt do którego podpiełam swojego killera znajduje się po przeciwległej stronie pokoju (chodzi mi o stężenie tego świństwa w powietrzu). Dodatkowo podpięłam go przedłużaczem na odpowiedniej wysokości żeby baby nie miały możliwości dosięgnięcia go ząbkami.
Czy ktoś z Was stosował już to świństwo? I jak szyszki to zniosły?
Kurcze, mam niesamowite wyrzuty sumienia i jest mi strasznie źle z tą świadomością, ze zaczęłam tego używać :(

komary1.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 45,56 KB

Michal 
Administrator

Wysłany: 5 Lipca 2013, 10:39   

Astusiowa, myślę, że spokojnie - my też używamy brosa wpinanego do gniazdka, ale on u nas nei działa cały czas, tylko wymordujemy komary i wyłączamy. Poczytaj co jest napisane o środkach ostrożności, ale chyba organizmy wodne są najbardziej narażone i chyba gady, szynszylom jako ssakom nic nie powinno się stać ;)

:loveszynszyla:

Yoshiko 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 5 Lipca 2013, 10:40   

Astusiowa, ja w mam akurat moskitiery w oknach...ale też znam naturalny środek antykomarowy - zero chemii...tylko umiejscowienie może być problematyczne (aby szysze nie miały możliwości przewrócenia)...tutaj podaję linka:

http://sem.jogger.pl/2010...deet-moskitier/

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014
Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

Ricco! 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 18 Lipca 2013, 20:51   raid a szynszyle

hej mamy problem z muchami i chcemy się ich pozbyć raidem, napisali że żadnym ssakom nie szkodzi ale może ktoś ma doświadczenie w takich sprawach? czy nie zaszkodzi to mojemu kluskowi?

Chinchilla 

Wysłany: 18 Lipca 2013, 20:59   

ja używam takiego do kontaktu i początkowo też się bałam, ale żadnego oddziaływania na szynszyle nie stwierdziłam :) a muchy i komary nie męczą :)

didaś 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 18 Lipca 2013, 21:48   

Ricco, a taki do kontaktu czy pryskany? Do kontaktu bezpieczniejszy chyba, bo pryskany to nie wiadomo gdzie przez przypadek poleci i czy szyszka tego potem nie capnie zębami.
A na przyzłość to są takie fajne moskitiery w supermarketach- miałam rok temu, mam w tym roku, świetny komfort. Nie ma paskud, a i raidem nie śmierdzi.

Chinchilla 

Wysłany: 18 Lipca 2013, 21:59   

ale tej wtyczki to w ogóle nie czuć :) ja miałam kiedyś moskitierę, ale badziewna była i się cały czas odklejała od ramy :-/

Metis 
Bardzo aktywni na forum

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 18 Lipca 2013, 22:04   

Ja bym obserwowała sierście ale najlepiej nie włączała tylko zamontowała moskitiery. To że sam nie czujesz - nie znaczy, że one nie czują. Ja np. mam przewrażliwienie na to badziewie. Nie dość że mi strasznie śmierdzi (a mam słaby węch) to po 15 minutach spędzonych w pokoju gdzie jest włączony mocno boli mnie głowa i ogólnie źle się czuje. Moskitiera zdecydowanie bezpieczniejsza.

Odpowiedz do tematu