FORUM SZYNSZYLE :: Szynszyl je ścianę
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kasia_tomeq
16 Listopada 2010, 19:01
Szynszyl je ścianę
Autor Wiadomość
rosolek91 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 13 Lipca 2009, 20:48   Szynszyl je ścianę

Hej chciałam się zapytać czy jeżeli mój szynszyl obgryza ścianę może mu zaszkodzić?? daje jej drewienko, wapno i obgryza ale ściana widocznie bardziej jej smakuje :P

Polskie znaki gdzie???
Ostatnio zmieniony przez kasia_tomeq 16 Listopada 2010, 16:24, w całości zmieniany 2 razy  

DeMoH 

Wysłany: 13 Lipca 2009, 21:29   

Czy dobrze zrozumiałem - Twój szynszyl obryza ściany w mieszkaniu? 0.o

Jeśli o to Ci chodziło, to z tego co wiem może mu to zaszkodzić.

rosolek91 

Wysłany: 13 Lipca 2009, 21:42   

Nie je tylko podgryza ... :) :lol: staram sie zwracac na to uwage :) :-) nie wiem jak temu zapobiedz :/
Ostatnio zmieniony przez rosolek91 13 Lipca 2009, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  

Aneta 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 13 Lipca 2009, 21:57   

Podgryzaniu ścian przez szynszyla najlepiej zapobiec przez odizolowanie szynszyla od ścian :) Przyczyn podgryzania ścian może być wiele np. niedobór minerałów (szczególnie wapnia), brak twardych przedmiotów do zdzierania zębów - przerost siekaczy i chęć ich ścierania, zbyt mało kąpieli pyłowych i chęć wyprodukowania własnego pyłu :) lub poprostu upodobanie do podgryzania akurat tej ściany :mrgreen: Oczywiście podgryzanie ścian przez szynszyla nie jest zdrowe, bo ściana zawiera wiele chemicznych związków szkodliwych dla zdrowia, a szynszyl podgryzając i tak część pyłku przełyka ze śliną. Proponuję zainteresować szynszyla czymś innym niż ściana, a miejsce na ścianie tak bardzo uwielbione przez szynszylka, czymś zasłonić :)

www.rosyjski-niebieski.info

rosolek91 

Wysłany: 13 Lipca 2009, 23:07   

Moj szynszyl wszystko ma :) wapno, drewienko, kolby dostep do piasku ma calymi dniami wiec nie wiem czemu chyba naprawde jej smakuje :P ale zrobie wszystko zeby nie podjadala :) ;* :-P
Ostatnio zmieniony przez rosolek91 13 Lipca 2009, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  

Stefanowa 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 23 Listopada 2012, 19:59   

Hej!
Czy Wasze szyszki też wgryzają się w rogi ścian? Zaczęłam się niepokoić, bo w jednym miejscu dogryzł się już do metalu i nie przestaje.

Stale otrzymuje wapno, ma ciągły dostęp do gałęzi, które gryzie. Nie wiem czy to ma związek z dojrzewaniem... Pomóżcie! :P

Olijkaa 
Bardzo aktywni na forum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 23 Listopada 2012, 20:34   

Stefanowa jakbym mojego Bobika widziała. Mąż mnie wyrzucić z domu chce. Bo co podmaluje, zamaskuje to ta mała (ocenzurowano) znowu wpadnie i coś nabroi. Ściany w mieszkanku mam pomarańczowe a rogi białe. I też ma dostęp do wszystkiego. Myślę że tak już musi być. Ostatnio przyniósł mi taki większy kawałek struktury ze ściany. Gdzieś pewnie z rogu wyciągnął. Schowałam zaraz żeby sie denerwować męża bardziej...

Bobik + Jagódka - dwa moje puchate uszatki

szynszyli_tata 
Aktywni na forum

Wysłany: 23 Listopada 2012, 20:49   

Podgryzają ściany. W zasadzie wszystko podgryzają:)

Michal 
Administrator

Wysłany: 23 Listopada 2012, 22:05   

Stefanowa, przeniosłem, było już o tym.

:loveszynszyla:

Stefanowa 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 24 Listopada 2012, 17:28   

Michał, sorry, szukałam i nie zauważyłam.

Zaczynam dochodzić do wniosku, że chyba ma po prostu manię denerwowania swoich właścicieli :D

Odpowiedz do tematu