FORUM SZYNSZYLE :: Szynszyl je papier
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kasia_tomeq
16 Listopada 2010, 19:04
Szynszyl je papier
Autor Wiadomość
Montoja 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 16 Marca 2010, 23:45   Szynszyl je papier

Witam mam taki problemik otóż mój szynszyl jak chodzi po pokoju to tylko poluje jak tu urwać kawałek gazety a co najgorsze TAPETE!!! przez niego mam spory kawałek do tapetowania ! czego mu brakuje ze on tak Wcina ten papier?

Na forum obowiązuje regulamin - używamy polskich znaków!!!
Ostatnio zmieniony przez kasia_tomeq 16 Listopada 2010, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  

Michal 
Administrator

Wysłany: 17 Marca 2010, 00:29   

Ja swojemu szynszylowi też dawałem troszkę białego czystego papieru, bardzo mu smakował, ale nie wiem czego brakuje, że był gotowy zabić za kawałem kartki papieru.

:loveszynszyla:

kasia_tomeq 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 17 Marca 2010, 09:38   

Myślę, że nie wynika to z braku czegoś (jak np witamin) ale raczej z upodobań szyszek:) Mój Kuciuś tylko szuka gdzie co zgryź i mam takie śmieszne wygryzienia na kartkach jak w bilecie skasowanym:) a najbardziej lubi starego Homera:D Może wiedza mu ząbkami do głowy wchodzi;)

annamuc 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 17 Marca 2010, 10:46   

Mój Nuki jak biega po pokoju, tez tylko szuka czegoś co mógł by jeszcze obgryźć. nie wiem czy jest jeszcze w pokoju coś co nie miało by sladów jego ząbków ;-) Ale niestety taka ich natura, to są GRYZONIE :-D

Sabinka 

Wysłany: 28 Listopada 2010, 15:51   

a co zrobić aby szynszylki nie gryzły mebli i ścian? :-|

olcia288 

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 30 Listopada 2010, 08:11   

Nie pozwalaj to proste obłóż czymś ;)

Tofa 4 lata

Asia 

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 1 Grudnia 2010, 00:20   

Noo to chyba nie takie proste :-) u nas też jest wszystko pogryzione:) Na pierwszy rzut idą zawsze guziki z pilota jak zapomnimy odwrócić :-) :-) kiedyś kupiłam taki preparat do psikania w zoologicznym i działa....na chwilę :-)

piotrek87 

Wysłany: 21 Grudnia 2010, 18:21   

heh, a mój wziął długopis w pyszczek i w nogi. I bardzo interesują go kabelki od słuchawek do mp3 ;)

Asia 

Wysłany: 21 Grudnia 2010, 18:58   

Ho ho oby tylko kabelki:)))) dopiero wszystko przed Tobą:)) jeszcze posmakuje ciekawych rzeczy:)) :mrgreen:

mikasu82 

Wysłany: 21 Grudnia 2010, 19:07   

ja zliczyłam już straty w kablach( między innymi klawiatura) listwy wykończeniowe notes meble i wszystko inne pozostawione bez opieki a w zasięgu Szyszuni ;-) najbardziej lubi jak zostają ławie jakieś ciastka :-) wtedy uczta łakomczucha.... po pierwszym tygodniu strat zabezpieczyliśmy mieszkanie jak się dało najlepiej! po mieszkaniu porozkładałam w jej ulubionych miejscach drewienka, to znacznie zmniejszyło straty :-) tylko kleptomani jej nie umiem oduczyć :mrgreen: za to ona uczy nas porządku :-)

Asia 

Wysłany: 21 Grudnia 2010, 19:26   

Nasza Zuzia też zjada ciastka:))) ale pomsył z drewienkiem jest superrr :-) porozkładam i zobacze jaka będzie reakcja:)))

mikasu82 

Wysłany: 21 Grudnia 2010, 19:33   

Asia napisał/a:
ale pomsył z drewienkiem jest superrr

ja porozkładałam w miejscach których najczęściej przesiaduje pod szafą i w kątach za łóżkiem itd u mnie działa :-) tylko trochę trocin pozostaje po gryzieniu :->

Asia 

Wysłany: 21 Grudnia 2010, 20:05   

No chyba lepsze trociny z drewienka niż ze ściany :-)

kasia_tomeq 

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 21 Grudnia 2010, 20:55   

Moje też narobiły niezłych strat chociaż nauczona doświadczeniem nauczyłam się chronić rzeczy w ich zasięgu też w pokoju mam rozłożone na meblach gałązki ale jak mają okazję to i tak wolą pogryź meble:D

A strat jest wiele nagryzione kable od ładowarki, laptopa na szczęście trochę i sprzęt działa, po nagryzane rogi ścian, okna, biurka, portfel wiele by wymieniać Myszek zaliczył wpadkę do miski z wodą, uwielbiają rośliny najlepiej te trujące i kolce od kaktusów:) kartki papieru (w tym w ostatniej chwili zdołałam uratować 50 zł), tekturowe pudła się nie obstają:D

Kliknij - pomagaj(PUSTA MISKA)
PustaMiska - akcja charytatywna

Asia 

Wysłany: 21 Grudnia 2010, 21:38   

No to chyba każdy przypadek jest taki sam :-) u nas jest dokładnie tak samo :-) jeszce obgryzają świeczki i kaktusowe kolce... okropne szkodniki:))))

Szysza 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 22 Grudnia 2010, 10:49   

U mnie to juz nawet struny od gitary przegryzły dzięki bogu że to byly struny jeszcze nie przypięte do gitary i nie naprężone bo bieda by była:)

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012

Asia 

Wysłany: 22 Grudnia 2010, 22:55   

Ojoj...... :-) no całe szczęście....nasze właśnie pożerają nową zabawkę z drewienka:)) bardzo im się podobaΘ le znając ich szynszylowe upodobania.....szybko też się znudzi :-) papier jest ponad wszystko :-)

Hihaho 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 8 Stycznia 2011, 20:55   

Moja potworzyca gryzie listwy od kabli (listwa przykrywa niegroźne kable). Czasami chce z nimi uciekać, wygląda to komicznie jak listwa jest co najmniej 2,5 razy tak długa jak ona sama. Papier też lubi - rolki od ręcznika papierowego jej kładę. To celluloza w końcu, widocznie jej tego czasami brak. Kładę takie drewniane brzozowe okrągłe drewienka (palimy w piecu nimi, ale większymi spoooro) i to podgryzie. Kładę też po pokoju gałązki takie z Dako-Art - owocowe. Wtedy mniej interesuje się innymi rzeczami. Tapety nie mam, ale ścianę z farbą (nie olejna) już trochę ponadgryzała. No cóż, każdy kto wejdzie, raczej od razu widzi, że mam zwierzęta i bynajmniej nie tylko po klatkach ;)

Asia 

Wysłany: 8 Stycznia 2011, 21:20   

Każdy kto ma gryzonie ma też ten problem. U nas jest tak samo:)))

Zuzia zjada papier pod każdą postacią...reszta je ściany, stół itp.... :mrgreen:

Też im kładłam rolke z ręczników ale jakoś to im nie podeszło...to już bardziej same ręczniki....

MaLusia 

Wysłany: 4 Listopada 2011, 16:22   

Moje bestyjki uwielbiają obgryzać tapety i na wybiegu i w klatce. Puki co doraźnie zastosowałam płotki na wybiegu (taki kojec odpowiednio rozłożony i ustawiony) i koc na tylną ścianę klatki, aczkolwiek czasami jest tak, że i tak się przez płotek gdzieś tam z boku przedostaną a koc odsuną ciągnąc ząbkami i w sumie też mam wygryzione dziury w tapecie na ścianie. Moja rada : pokój w którym będą mieszkać i biegać szylki musi być malowany nie tapetowany <lol>.

Ps. Teoria że gryzą papier i tapety bo brakuje im celulozy nie jest prawdziwa, moje maluchy dostają dużo gałązek (dobrze że mój ukochany ma sad :) ) i mimo wszystko podjadają ściany.

Asia 

Wysłany: 4 Listopada 2011, 17:22   

Malowane ściany u nas są najlepszym smakołykiem ;-) a więc to też nie pomaga......

MaLusia 

Wysłany: 4 Listopada 2011, 20:22   

...ja to już nawet myślałam, żeby na ścianę od brzegu do brzegu położyć wykładzinę, to by było i dla bezpieczeństwa szyszek i dla wyciszenia do odsłuchów :)
Ostatnio zmieniony przez MaLusia 4 Listopada 2011, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  

Asia 

Wysłany: 5 Listopada 2011, 08:49   

Hmmm nie wiem jak u Ciebie ale u nas zjadłyby tą wykładzine :-D

teraz wrzuciłam im rolki z ręczników...ale to jest zainteresowanie na chwile...
Ostatnio zmieniony przez Asia 5 Listopada 2011, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  

piotrek87 

Wysłany: 5 Listopada 2011, 12:33   

A mój łobuz strasznie polubił banknoty. Raz zostawiłem portfel na łóżku w czasie gdy szynszyl biegał po pokoju. Musiałem na chwilkę wyjść. Wyobraźcie sobie że ten mój "dziad" podczas mojej nieobecności jakimś cudem wyciągnął dwie dychy i poszatkował. Musiałem lecieć do banku i wymienić!

Asia 

Wysłany: 5 Listopada 2011, 15:05   

Wie co dobre :mrgreen:

Odpowiedz do tematu