FORUM SZYNSZYLE :: Swobodne wybiegi i przestawianie godzin zabawy.
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Swobodne wybiegi i przestawianie godzin zabawy.
Autor Wiadomość
Hihaho 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 7 Wrzeœnia 2010, 23:17   Swobodne wybiegi i przestawianie godzin zabawy.

Witajcie. W tym temacie chciałam zapytać o wybiegi. Mianowicie:

1) Jak długo biegają Wasze szynszyle (ile godzin) i o jakich porach je wypuszczacie?

2) Czy istnieje możliwość przestawienia nieznacznego - czasu wybiegu zwierzęcia?

Moja szynszyla biega w godzinach od około 21, bądź 22 aż do 2-3 rano. Zastanawia mnie, czy jeżeli powiedzmy za jakiś czas nie miałabym możliwości puszczać ją do 2-3 rano, to czy dałoby się ją przestawić, by biegała od powiedzmy 18, 19 do 22-24? Niedługo może nastąpić sytuacja, że tak właśnie będzie. Nie chciałabym ze szkodą dla niej niczego. Dlatego nawet gotowa jestem spać tylko 4-5 h nocą, byleby tylko ona miała dobrze.

Klatkę ma wysokości około blisko 60 cm, długości 80 cm i szerokości 48.

http://www.zdrowyzwierzak...48-x-58-cm.html

Widzę, że czuje się w niej dobrze, a w nocy po wybieganiu sobie po prostu coś je, skubie, daję jej zajęcie. Gdybym miała więcej miejsca tutaj (nie chcę gracić, bo ucierpią na tym wybiegi), to na pewno sprawiłabym jej większą klatkę. Mimo obliczeń, że zmieszczą się w niej dwie szynszyle, to najchętniej miałabym i większą, lecz nie ma jak. Zastanawia mnie jak to u Was wygląda z wybiegami i czy dałoby się tak nieznacznie przestawić godziny. Moja szynszyla jest grzeczna i po zgaszeniu światła dobrze wie, że już koniec biegania. Dostaje siano, jedzenie, gałązki, tak by nocą nie nudziła się. Nieba bym przychyliła moim zwierzakom i serio jestem w stanie spać tylko kilka krótkich godzin, żeby tylko miały dobrze.

emilka 
Minimum aktywności na forum

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 7 Wrzeœnia 2010, 23:45   

Witam! :)

Poprzednia właścicielka mojej szyszki powiedziała mi, że niby szynszyle potrafią się w miarę przestawić na tryb życia właścieciela... Ja swoją w każdym razie wypuszczam tak do 22-24. Za 3 tygodnie się przeprowadzam w związku ze studiami więc w nowym domku wybiegi Szymka też pewnie ulegną jakimś przesunięciom

[ Dodano: 7 Wrzesień 2010, 23:47 ]

A w ogóle to jestem pod wrażeniem Twojego poświęcenia dla podopiecznego! Oby więcej takich opiekunów!

Hihaho 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 8 Wrzeœnia 2010, 14:59   

emilka - po prostu to nie jej wina, że ja być może zacznę taką, a nie inną pracę. Dlatego nie chcę, by to było kosztem jej. Fajnie jednak wiedzieć, że się ją da przestawić. Ja mam tu trochę zwierzaków, świnki 2 h wybiegu, szynszyla więcej. Ptaki mogą sobie latać cały czas od mojego przyjścia. Jeśli uda mi się wyrobić i normalnie funkcjonować, po przestawieniu też moich godzin snu i skróceniu, to chętnie to zrobię. Może być tak, że nie dam rady, ale i wtedy będę kombinować. Chcę by jak najmniejszy koszt był Ich podczas Moich zmian trybu życia. Są dla mnie najważniejsze, dlatego zrobię wszystko, by było im dobrze.

ANASZTA 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 8 Wrzeœnia 2010, 17:19   

Jak najbardziej możesz przesunąć godziny wybiegów, po kilku dniach się przyzwyczai, może to być nawet ranek jeśli tak Ci bardziej pasuje, byleby nie środek dnia gdy szynszyla z reguły śpi, wtedy po prostu najmniej skorzysta z wybiegu, chociaż u mnie maluchy latają cały dzień z przerwami na drzemkę, zwyczajnie zwiewają przez kraty kiedy chcą :lol:

Odpowiedz do tematu