FORUM SZYNSZYLE :: Radzenie sobie z plamami moczu na drewnianej podłodze
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Radzenie sobie z plamami moczu na drewnianej podłodze
Autor Wiadomość
Kate 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 17 razy
  Wysłany: 26 Października 2013, 20:17   Radzenie sobie z plamami moczu na drewnianej podłodze

Witajcie, witajcie :-D
Wczoraj rozmawiałam z Aniutką na temat podłych brązowych plam z szynszylowego moczu na jasnej drewnianej podłodze - moje potwory po kryjomu nasikały pod fotelem i jak zauważyłam, to juz niczym się nie dało tego zmyć :wmur:
Rozpoczęłam poszukiwania informacji w internecie, który poradził mi jedynie cyklinowanie posadzki :p po dłuższym szperaniu na zagranicznych stronach znalazłam sposób czyszczenia plam psiego moczu za pomocą wody utlenionej i stwierdziłam, że już i tak nie ma nic do stracenia - bezczelne ciemnobrązowe plamy na jasnym drewnie to już chyba szczyt :-P

Zakupiłam wodę utlenioną i watę, miejsce plamy polałam wodą utl., przyklepałam watą i polałam jeszcze po wacie, żeby cały czas utrzymana była wilgotność. Zostawiłam to na całą noc i - uwaga - DZIAŁA :uradowany: cośtam się jeszcze odznacza, zwłaszcza w miejscu najgorszej plamy, ale dziś zakupiłam kolejne butelki wody utlenionej i będę kontynuować zabiegi. Wiekszość plam zeszła pieknie, mąż zadowolony i już nie chce mnie wyrzucić z domu razem z futrzastym dobytkiem :-P

Może ktos tu ma jeszcze inne sposoby na radzenie sobie z takimi plamami i się podzieli?
Ostatnio zmieniony przez Kate 26 Października 2013, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 26 Października 2013, 20:34   

Kate, jesteś wielka ! :brawo: dzięki Tobie może i ja nie będę się musiała wyprowadzać :D

Dyzio i Franio

Mariusz28 

Wysłany: 26 Października 2013, 21:34   

A najlepsze że to tak okropnie capi- szyszki już w to samo miejsce nie nasiusiają :-D :idea:

Kate 

Wysłany: 26 Października 2013, 22:17   

Mi nie śmierdzi, ale też nie leżałam na podłodze i nie wachałam :lol: w każdym razie kolor plam zbliza się do pierwotnego koloru podłogi, a już się bałam, że trzeba szlifować i to głęboko :-/

Duszek 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 26 Października 2013, 22:44   

potrzeba matką wynalazków :lol: Kate odkryłaś coś bardzo cennego w świecie szynszylomaniaków :-D :brawo:

Duszek [*]
Miał 2 lata, trzy miesiące i 16 dni ....

Kate 

Wysłany: 26 Października 2013, 23:26   

Duszek napisał/a:
Kate odkryłaś coś bardzo cennego w świecie szynszylomaniaków :-D :brawo:

Nie odkryłam, tylko wyczytałam w internetach ;-) ale gorzej już być nie mogło, nawet próbowałam szlifować papierkiem ściernym i mało co pomagało, a woda utleniona genialna. Nawet jeśli te plamy nie zejdą do końca, to i tak już przynajmniej nie wyglądają jak permanentnie zalana jakimś syfem podłoga w krowie ciapki :lol:
Wcześniej próbowałam różnymi detergentami, kwaskiem cytrynowym, octem, sodą i wszystkim innym co mi przyszło do głowy - żadnego efektu.
Ostatnio zmieniony przez Kate 26 Października 2013, 23:27, w całości zmieniany 1 raz  

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 27 Października 2013, 23:15   

Kate, ja dziś wypróbuje Twój sposób na plamie która powstała z wielokrotnego sikania w jedno miejsce. Zobaczymy jak zadziała na taką wżartą plamę. Jutro zamelduję :)

Dyzio i Franio

Kate 

Wysłany: 27 Października 2013, 23:51   

Aniutka, raczej nie zaszkodzi :-P u mnie jedną najgorszą jeszcze trochę widać, ale przynajmniej nie jest już brązowa :-D

lizkasza 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 28 Października 2013, 18:26   

Kate, jesteś wielka! U mnie podłoga wygląda jakby alergii skórnej dostała! Biegnę po wodę utlenioną! :-D

Wszystkie szyszki śpią w śpiworze,
tylko Maniek spać nie może... ;)

Kate 

Wysłany: 28 Października 2013, 19:03   

Czekamy na raport Aniutki :-D

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 28 Października 2013, 19:22   

Kate napisał/a:
Czekamy na raport Aniutki :-D

oto i mój raport:
Plama koloru ciemnego brązu na dębowej klepce pojaśniała :) nie zniknęła ale stała się jaśniejsza. Myślę, że pomogłoby jej jeszcze delikatne potraktowanie papierem ściernym - tyle, że podłoga jest lakierowana i wtedy zdejmę z klepki lakier... chociaż skoro siki wniknęły w strukturę drewna to być może zeżarły tez lakier - trudno to stwierdzić, bo lakier jest półmatem więc go nie widać gołym okiem. Posmarowałam to jasne teraz (nawet takie wręcz wapniowo jasne) miejsce środkiem do renowacji drewna i od biedy może być :)
W każdym razie wygląda lepiej niż poprzednio. :D

Dyzio i Franio

Kate 

Wysłany: 28 Października 2013, 20:33   

Aniutka, wapniowo jasne? :shock: to chyba sporo tej wody albo Twoja podłoga jakoś lepiej absorbuje :-P
Ja mam wapniowo jasne tylko w miejscu, w którym wcześniej w przypływie rozpaczy zaczęłam szlifować i odkryłam, że trzeba by było raczej całą klepkę wydrzeć xD tam woda ładnie wyżarła. Na reszcie podłogi nie zaobserwowałam zmiany koloru samego drewna (no może ciutkę, ale trzeba się przyglądać i kontemplować) tylko jaśnienie plam.

W każdym razie dobrze, że wygląda lepiej :-D u siebie wyszłam z założenia, że gorzej już i tak nie będzie :-P
Ostatnio zmieniony przez Kate 28 Października 2013, 20:34, w całości zmieniany 1 raz  

kasiak010586 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 30 Października 2013, 09:36   

sprawdziłam wodę na obsikanych pólkach, było kilka dużych w plam, w tym kilka takich w których rytuał siusiania był powtarzany , kwasek troszkę rozjaśnił plamy ale dalej były dość widoczne, wapno też nie pomogło, wiec polałam wodą może łącznie na godzinę i położyłam mokrą od wody utl. watę jak Kate radziła i półki bielutkie, śliczne jak nówki

Odpowiedz do tematu