FORUM SZYNSZYLE :: przywiązanie szylki
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
przywiązanie szylki
Autor Wiadomość
DaMa 
Minimum aktywności na forum

Pomogła: 2 razy
  Wysłany: 15 Lutego 2013, 21:24   przywiązanie szylki

mam pytanko, które mnie jakoś naszło, może nie koniecznie dobrze zadane w tym dziale, szylka przywiązuje się bardziej do człowieka, opiekuna, przyjaciela czy do miejsca?
dzięki z góry za odp.

kaffa 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 53 razy
Wysłany: 15 Lutego 2013, 22:25   

Hej. Witaj na forum. Szynszyle przywiązują sie do miejsca. Poprzez zwiedzanie miejsca poznają swój teren. Z czasem czują sie w nim bezpiecznie i traktują jako swoje królestwo. Jednak to nie koty i mono iż są terytorialne to mysłe że bardziej są zżytę z istotą żywą. Jak szynszyl jest jeden to związuję sie z opiekunem mocniej jak dwa to ciut mniej, za to przywiązuje sie do współtowarzysza. W mnogich stadach oczywiscie osobniki też przywiązują sie do swojego opiekuna, zwłaszcza jak mieszkają z nim kilka lat. Oe budują sobie realcje miedzy soba i nami przez długie lata, za to przez ten okres rodzi sie wspaniała przyjaźń.
Myślę że spodaryczne przeprowadzki nie wpywają źle na szynszyle, gorzej kak taki futrzak czesto zmienia właściciela.

Szynszyla81 
Aktywni na forum

Wysłany: 15 Lutego 2013, 22:57   

Szynszyle traktują miejsce wybiegu jak swój teren bardzo się do niego przywiązują także ciągłe przeprowadzki nie są wskazane.Natomiast od czasu do czasu to raczej nie powinno źle diałać na nasze pupilki.Warto też wiedzieć że nie należy napewno przestawiać klatki z miejsca na miejsce ponieważ zwierzęta te mają świetną pamięć,oraz zmysł lokalizacyjny i nerwowo wtedy szukału by własnego domku.Czyli raczej starać się nie przemeblowywać.

małgosia 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 4 Marca 2013, 08:49   

To prawda bardzo pamiętają gdzie klatka i jak się przestawi to idą na stare miejsce dlatego ja nie zmieniam miejsca klatki. Jednak bardzo się przywiązują do człowieka doświadczyłam tego teraz podczas jego choroby, kiedy lekarz przyniósł go z badania postawił na stole a on bieg do ręki i przytulił się i tak siedział. Wogóle widzę , ę najbardziej w domu upatrzył sobie mnie biega jak pies za mną w nocy przychodzi na poduszkę lub leży na nogach. Kiedyś byłam chora leżałam to siedział pod drzwiami, świetnię czują , że nam coś dolega kiedy nam źle to przychodziła do mnie jak siedziałam na fotelu zaczepiał siadał ze mną w fotelu, i oglądał się do mnie żeby go głaskać a wszystko po to , żeby wynagrodzić mi krzywdy , które akurat miałam . Ja mam chłopaczka ale jest taki kochany, zła byłam jak syn go przyniósł ale teraz widzę ile radości wniósł do naszego domu. Latem pojechaliśmy na urlop synowie zajmowali się nim puszczony był luźno ale jak wróciliśmy uciekał od nas tydzień trwało aż Tituś był znów taki sam no po prostu się obraził że nas nie było. Dlatego dziś z własnego doświadczenia i 3 letniej obserwacji wiem , że one przywiązują się do ludzi tak jak my do nich są bardzo kochane i wrażliwe gdyby tylko umiały mówić to byśmy sobie pogadali.

Odpowiedz do tematu