FORUM SZYNSZYLE :: Powalczmy o los szynszyli na fermach
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Powalczmy o los szynszyli na fermach
Autor Wiadomość
Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 3 Czerwca 2013, 11:18   Powalczmy o los szynszyli na fermach

Kochani miłośnicy szynszyli. W mojej i mojego męża skrzynce mailowej pojawił się dziś mail od Stowarzyszenia "Otwarte klatki" (http://www.otwarteklatki.pl/?utm_source=getresponse&utm_medium=email&utm_campaign=otwarteklatki&utm_content=Pom%C3%B3%C5%BC+zwierz%C4%99tom+TERAZ%21)
Który natchnął mojego męża do walki o los szynszyli na fermach.
Zdaję sobie sprawę, że ta walka jest skazana na niepowodzenie, przynjmniej dopóty dopóki będą ludzie kupujący futra. Ale też jesli się nie spróbuje powalczyć to nie ma sznas ani na wygraną ani na przegraną. Więc spróbujmy wspólnie.
Przytoczę teraz treść maili, którą Janiutek wysłał:

do mnie z samym pomysłem:
http://www.chinchilla.pl/...d_13.php?id_g=2
"...Mam pomysł, aby troche uprzykszyć żcie mordercom kulek, niech kazdy na forum cyklicznie wysle maila na ich adres ze swoim sadem i opinia na ten temat (mailing)
Prynajmniej zapchamy im skrzynkę :) W mailu powinno znależć sie zdjecie naszych milusińskich i apelem - nie morduj naszych braci :) ..."

Na fermę:
"...Witam,
Mam pytanie do Państwa , kto jest odbiorcą futerek z zamordowanych kulek bo tak nazywamy te przemiłe zwierzatka ?
Mamy w naszym forum szynszylowym dzisiątki akcji walki o zdrowie i życie tych przemiłych przyjaciół a Państwo tak ot sobie dla pieniędzy masowo, tysiacami, mordujecie je bezbronne !!
Ale tak na prawdę to pretensje kierujemy do tych którzy je kupują (skóry) bo bez nich nie byłoby Waszej fermy.
Kto to jest ? Odbiorcy z dzikich cywilizacyjnie krajów jak Rosja itp. ??
Prosze o informację..."

Do Stowarzyszenia Otwarte klatki:
"...Zajmijcie sie szynszylami koniecznie :) nasze forum szynszylowe pomoze jak trzeba.
Teraz ferma która morduje 2000-2500 szylek rocznie bedzie sie rozbudowywać !!
My mamy dwa szylki w domu i jedna jest z takiej farmy (może właśnie z tej)
i jest nie do wyobrazenia jak takie małe urocze stworki mozna ukatrupic dla futra (i ile trzeba takich stworzeń !!) tutaj namiary na morderców:
http://www.chinchilla.pl/sites/site_id_1.php ..."

Dyzio i Franio

Eev 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 3 Czerwca 2013, 17:58   

Wszystko fajnie, ale wydaje mi się, że takie nękanie jest karalne, to chyba podchodzi pod stalking ale mogę się jeszcze dopytać.

Dwa lata, dziesięć miesięcy, dwa tygodnie, jeden dzień...

Monisia 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 3 Czerwca 2013, 18:31   

sorry, ale nazywanie Rosji dzikim cywilizacyjnie krajem chyba nie jest dość kulturalne. Co do samego pytania, skóry idą głównie na wschód i do Danii.

Poza tym, mogę dać sobie coś odciąć, że właściciel fermy wrzuci takie mejle do folderu Spam. Dlaczego? Głośna akcja, otwarcie fermy norek gdzieś koło Wrocławia. Protestowali już chyba wszyscy, mieszkańcy, obrońcy zwierząt, internauci, ekolodzy. Ludzie wychodzili na ulicę, podpisywali petycje i wysyłali mejle. Nie jestem pewna ale słyszałam, że mimo to ferma się otwiera.

Co wobec tamtej akcji ma nasze forumowe 200-300 mejli do właścicieli ferm?

Mausi 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 50 razy
Wysłany: 3 Czerwca 2013, 20:28   

Aniu wybacz, ale tutaj zdecydowanie zgodzę się z przedmówczyniami... idea szczytna, ale wykonanie, albo raczej efekt marniutki... i fakt: nikt, ale to nikt z fermy na takie teksty nie zwróci najmniejszej uwagi, co najwyżej je w głos wyśmieje... przykre, ale prawdziwe...

Nie jestem zwolenniczką zabijania zwierzaczków na futra, ale i nie jestem entuzjastką rozwrzeszczanych najczęściej i prezentujących skrajnie dziwne akcje zielonych i im podobnych, przywiązujących się do drzew, biegających nago i niby to manifestujących w ten sposób jakieś przesłanie, itp.... a takie maile w słabszej formie, ale zakrawają już trochę o takie właśnie akcje... bez urazy... ale jakoś nie wyobrażam sobie siebie piszącej takie maile i rozsyłającej po fermach... myślę praktycznie, niestety świata się nie zbawi, a już na pewno nie takimi akcjami, które rozchodzą się bez echa i w moim odczuciu jest to po prostu bez sensu...

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

didaś 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 3 Czerwca 2013, 21:37   

Ja bym coś takiego widziała raczej w takim wydaniu:
Kod:
http://antyfutro.pl/petycje/
, zresztą nawet podpisywałam.

Chociaż na razie niestety niewiele to dało, ale może, może... petycje mają chyba jednak większą siłę przebicia, a może i sprawczą.

O, jednak coś dało :) News z 1 czerwca:
Kod:
http://antyfutro.pl/2013/06/01/budowa-fermy-norek-w-przelewicach-zablokowana/

Co prawda to ludność lokalna, ale kto to wie, może od takich petycji się zaczyna.

Ostatnio zmieniony przez didaś 3 Czerwca 2013, 21:38, w całości zmieniany 2 razy  

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 3 Czerwca 2013, 21:51   

Taki mail, ani żaden mail swiata nie zbawi na pewno. Nie zrobi tego też podpisanie petycji ani tej ani żadnej. fermy przestaną istnieć dopiero kiedy nie będa miały powodu istnieć - czyli chyba nigdy. Nie o to w sumie chodzi. Nie chodzi też o nękanie ferm. Ja rozumiem to jako danie wyrazu temu, że nie podoba się nam to co robią czy może raczej jak to robią.
Milczenie jest zawsze odczytane jako akceptacja.
Akcja zawsze wywołuje reakcję.

Dyzio i Franio

marl 

Pomogła: 13 razy
Wysłany: 3 Czerwca 2013, 22:49   

A ja się przyłączę. Wydaje mi się, że bardziej chodzi o rozpowszechnienie pewnej postawy mówienia głośnego "NIE" dla sięgającego tysiące lat bestialskiego zabijania futrzaków w czasach, w których nie jest to koniecznością. Efekt nie jest natychmiastowy, ale często rozchodzi się po ludziach i jak to mówią "w kupie siła" już coś można zdziałać! :-)

miszasty1982 

Wysłany: 3 Czerwca 2013, 23:53   

Wydaje mi sie że zamiast wysyłanie maili jako spamu..można zacząć pisać pisma do gminy/burmistrza, sanepidu, urzędu skarbowego (można dokonać zakupu kontrolowanego i jak nie dadzą paragonu to ich podpierdzielić i maja na dzień dobry z 3 -5koła kary, pamiętacie sprawę z łodzi jak babka nie dała paragonu na 3 gr na xero jednej kartki a4??)
Pisanie do nich maili nic nie da..lepiej nękać ich drogą urzędową jaka przysługuje obywatelowi bo nawet jak urzędasy maja to w (ocenzurowano) to na pisna oficjalne musza zareagowac bo mozna ich o opieszałosc oskarzyc...

kammax 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 29 razy
Wysłany: 4 Czerwca 2013, 08:36   

miszasty1982, śite słowa, inaczej nie ma sęsu bo i tak nic nie zdziałamy!

Booster 
Administrator

Wysłany: 4 Czerwca 2013, 08:44   

W pełni was popieram :) i jestem za.
Lecz zauważcie z tej strony , strony właściciela , założył biznes jak widac dochodowy :570: i nie odda fermy czy tam zamknie. Trzeba było by to nagłośnić w suuuuper sposób :D , np bilbord tam u nich we wsi :P z ciekawym przesłaniem lub i nie np tutaj zabijamy ....... Ale trzeba też znać się na prawie aby nie oberwać bo on ma pewnie więcej $$ żeby się bronić. :roll:

Michal 
Administrator

Wysłany: 4 Czerwca 2013, 11:45   

Akcje może i słuszne, ale do puki oni mają w tym biznes i działają zgodnie z prawem, to nie zamknął tej działalności, bo niby czemu, myślicie, że ludzie którzy mordują tyle tysięcy szynszyli rocznie przejmą sie kilkoma mailami, czy bilbordem :036:
miszasty1982 napisał/a:
można zacząć pisać pisma do gminy/burmistrza, sanepidu, urzędu skarbowego (można dokonać zakupu kontrolowanego i jak nie dadzą paragonu to ich podpierdzielić

można, ale jak działają zgodnie z prawem tro i tak się nic nie wydarzy, a taka ferma na 5 tysięcy szynszyli rocznie nic Ci nie sprzeda, bo oni w detal się nie bawią i pewnie nawet kasy fiskalnej nie mają.
Monisia napisał/a:
Głośna akcja, otwarcie fermy norek gdzieś koło Wrocławia. Protestowali już chyba wszyscy, mieszkańcy, obrońcy zwierząt, internauci, ekolodzy. Ludzie wychodzili na ulicę, podpisywali petycje i wysyłali mejle. Nie jestem pewna ale słyszałam, że mimo to ferma się otwiera.

nawet telewizja TVN była i nic to nie zmieniło, ferma sie otworzy, bo spełniają wszystkie prawne warunki i zarobią mnóstwo kasy.

:loveszynszyla:

Monisia 

Wysłany: 4 Czerwca 2013, 11:55   

http://www.youtube.com/wa...embedded#at=173

polecam obejrzeć, to jest prawdziwa odpowiedź na to jak pomóc, mimo iż trudna to możliwa do zrealizowania.

Mausi 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 4 Czerwca 2013, 19:05   

Totalna brednia... sorry, ale dla mnie ten gość jest nawiedzony... co innego zabijać dla futra, a co innego na jedzenie.

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Monisia 

Wysłany: 4 Czerwca 2013, 19:13   

ale kto Ci powiedział, że to jest o futrach?
ja daję pomysł na bardzo dobre przyczynianie się do ratowania świata/istot żywych, ale jest to coś nad czym trzeba pracować, nie takie łatwe jak wysłanie mejla i to właśnie uważam za bohaterstwo i obrona jakichśtam swoich przekonań.

Dlaczego wg Ciebie koleś jest nawiedzony?

Mausi 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 4 Czerwca 2013, 19:41   

Monisia napisał/a:
ale kto Ci powiedział, że to jest o futrach?

nikt mi tak nie powiedział, napisałam, że czym innym jest zabijanie dla futra a czym innym na żywność... w filmiku on akurat gada o tym drugim, a ten temat dotyczy zagadnienia pierwszego...

A dlaczego jest nawiedzony: bo bardzo, ale to bardzo upraszcza pojęcie głodu na świecie pod swoje przekonania co do wegetarianizmu... bowiem nie problem jest w samym zabijaniu zwierząt na jedzenie i tak jak on to mówi w zużywaniu na te zwierzęta plonów, żeby je wykarmić, tylko raczej w marnowaniu ogromnych ilości jedzenia na całym świecie, wojnach, trudno dostępnych miejscach, w których tego jedzenia brakuje, bezrobociu, złym gospodarowaniu środkami itp, itd... można by tu długo gadać... A według niego wegetarianizm zlikwidował by problem głodu na świecie... :-/ bardzo naiwne podejście...

Ale to się robi już OT, więc tutaj rozmawiamy o futrach ;)

Odpowiedz do tematu