FORUM SZYNSZYLE :: Płyn odstraszający/ preparat p/insektom
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: kasia_tomeq
7 Lutego 2011, 12:19
Płyn odstraszający/ preparat p/insektom
Autor Wiadomość
Mloda_Angelina_ 
Aktywni na forum

Wysłany: 18 Sierpnia 2010, 21:20   Płyn odstraszający/ preparat p/insektom

Co sądzicie o spreju odstraszającym :

Zastosowanie:

Jego zadanie to ochrona przedmiotów (butów, kabli, mebli, dywanów) przed zniszczeniem przez zwierzęta. Spryskując przedmiot płynem, pokrywamy go niewielką ilością substancji o wyjątkowo nieprzyjemnym dla zwierzęcia smaku (gorzkim).

Składniki aktywne:

Benzoesan denatonium - bardzo gorzka w smaku, nieszkodliwa dla ludzi i zwierząt substancja.

UWAGI:

# Roztwór spirytusowy [alkoholowy]. Należy zachować ostrożność przy zabezpieczaniu mebli politurowanych.

# Wskazane wykonanie próby na niewielkim, niewidocznym kawałku zabezpieczanego przedmiotu.

http://www.sklep.videozoo...age.php?pID=431

[ Dodano: 18 Sierpień 2010, 21:22 ]

A o tym :

Preparat w postaci pudru przeciw ektopasożytom dla kota i gryzoni. Skutecznie usuwają pchły, wszy, kleszcze i owady latające z sierści kotów i gryzoni.

Puder można stosować dla kociąt, królików i gryzoni.

http://www.sklep.videozoo...ge.php?pID=1586

[ Dodano: 18 Sierpień 2010, 21:23 ]

A coś takiego :

Opakowanie: 180g

Skład:

* Nacl 99%

* Ca 0,03%

* Mg 0,03%

* nie zawiera konserwantów.

SÓL dla:

* królików,

* chomików,

* świnek morskich,

* szynszyli,

* i innych gryzoni.

Pamiętaj, pastylka soli to wspaniały dodatek nie tylko od święta, ale na każdy dzień tygodnia. Spraw radość swojemu zwierzęciu i podaruj mu ją.

Sól dla gryzoni i królików do lizania dostarcza zwierzętom ważnych dla życia pierwiastków, których często brakuje w codziennym pożywieniu. Uzupełnia niedobory sodu, chloru, magnezu. Twój ulubieniec powinien mieć zawsze dostęp do pastylki soli i móc z łatwością odnaleźć ją w miseczce z pokarmem.

http://www.sklep.videozoo...age.php?pID=294

[ Dodano: 18 Sierpień 2010, 21:25 ]

Aha , jeszcze jedno , która karma lepsza , miał obie i tą i ta lubi :

http://www.sklep.videozoo...age.php?pID=294

http://www.sklep.videozoo...ge.php?pID=1473

Chodzi mi o granulat podstawowy ;)

Nie mam podpisu bo zabrakło długopisu, pożycz długopis, a będzie podpis !!!;D

Brak podpisu-Proszę wrzucić Monetę;)))))))
Ostatnio zmieniony przez Michal 9 Kwietnia 2013, 15:20, w całości zmieniany 6 razy  

kasia_tomeq 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 18 Sierpnia 2010, 22:41   

Nie stosowałam ale z wypowiedzi innych wnioskuję, że nie działają efektywnie. Miejsca które chcemy przed szynszylą zabezpieczyć najlepiej zakryć kocem, ręcznikiem itp lub kupić siatkę ogrodniczą, hodowlaną i oddzielić miejsce gdzie może biegać od tego co mogłaby poniszczyć! Ja próbowałam meble nacierać sokiem z świeżej cytryny, wodą z octem i nic nie pomogło i tak ponagryzały. Musiałam kupić szpachlówkę naprawić meble, a teraz rozkładam parawan z ręczników przed meblościanką i jest ok:)

Puder przeciw pchłą, kleszczą i innym pasożytom mieszkającym w futrach zwierząt takich jak kot czy pis nie znajdzie zastosowania u szynszyla dlatego że jego futro jest zbyt geste, zbite jeżeli się przyglądniesz lub gdzieś znajdziesz pojedynczy "kłaczek" to zobaczysz, że z cebulki wyrasta kilka do kilkunastu pojedynczych włosków dlatego nic prócz ew roztoczy czy "grzybów" nie może się tam zagnieździć! Stosowanie tego preparatu jest zbędne może tylko zaszkodzić szynszyli!

Sól można ale moim zdaniem nie powinno się podawać szynszylą jest zbędna w ich diecie, zatrzymuję wodę w organizmie i w efekcie obciąża jego funkcjonowanie. Dobrze zbilansowana karma, zioła, sianko, wapno - sepia dostępna cały czas w klatce i to wystarczy.

Co do karmy nie wiem o jaką drugą pytasz bo jeden z linków dotyczy soli, versele laga jest bardzo dobrą karmą ja moim podaję chociaż zastanawiam się nad zmianą na lepszą ale jeszcze takiej na rynku nie znalazłam! Nie bardzo zadowala mnie ich waga i co jakiś czas problemy przewodu pokarmowego:(

Kliknij - pomagaj(PUSTA MISKA)
PustaMiska - akcja charytatywna
Ostatnio zmieniony przez kasia_tomeq 18 Sierpnia 2010, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  

ANASZTA 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 19 Sierpnia 2010, 00:07   

JEŻELI CHODZI O SÓL, KAŻDEMU ZWIERZĘCIU KTÓREMU PODAWANA JEST DO PICIA WODA PRZEGOTOWANA NALEŻY PODAWAĆ SÓL ABY WYRÓWNAĆ BRAKI MIKROELEMENTÓW W ORGANIŹMIE, Z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA WIEM ŻE GDY ZWIERZAK NIE POTRZEBUJE TO ZWYCZAJNIE NIE KORZYSTA Z LIZAWKI, U MNIE LIZAWKA WIELKOŚCI 'DLA KRÓLIKA' Z VITAPOLU WYSTARCZA NA JEDNĄ RODZINĘ NA PONAD ROK CZASU.

CO DO PASOŻYTÓW SKÓRY I FUTRA TO TAK JAK KASIA NAPISAŁA, 40-60 WŁOSÓW WYRASTAJĄCYCH Z JEDNEGO PĘCZKA SKUTECZNIE ZAPOBIEGA ZAGNIEŻDŻENIU SIĘ PCHEŁ I INNYCH ŚWIŃSTW. DO TEGO NALEŻY PAMIĘTAĆ ŻE SZYNSZYLA TO ZWIERZĘ O NIEZWYKLE WRAŻLIWYM ORGANIŹMIE I ŻADNYCH LEKÓW W TYM TAKŻE TYCH NA GRZYBICĘ, NIE NALEŻY PODAWAĆ BEZ KONSULTACJI Z WETERYNARZEM KTÓRY WYLICZY DOKŁADNĄ DAWKĘ JEŚLI TAKOWA JEST KONIECZNA.

Mloda_Angelina_ 
Aktywni na forum

Wysłany: 19 Sierpnia 2010, 09:06   

OK!

Michal 
Administrator

Wysłany: 19 Sierpnia 2010, 11:44   

Odnośnie preparatów odstraszających, to kiedyś rozmawiałem o tym z Panią weterynarz i mówiła, że są to dość silne preparaty i dla małych gryzoni raczej by się bała stosować.

:loveszynszyla:

Mloda_Angelina_ 
Aktywni na forum

Wysłany: 19 Sierpnia 2010, 12:30   

Dziękuję za odpowiedzi , jak co to ja tylko zadałam pytanie <LOL> ;) ))) :lol: :mrgreen: :-D :-> ;-) :-)

ANASZTA 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 19 Sierpnia 2010, 21:00   

Tak, ale wiele osób też czyta forum nie zadając pytań i przyswaja sobie wiadomości, może kiedyś będzie ktoś miał taki sam dylemat i skorzysta, a dzięki argumentom będzie bardziej przekonany do tego co robi :roll: :roll:

kasia_tomeq 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 7 Lutego 2011, 12:35   

Wypowiedzi na temat soli dla gryzoni oraz karmy zostały skopiowane i przeniesione do nowego tematu "sól" w dziale czym karmić szynszyle. Takie tematy nic nie wnoszą na forum są tylko dobrym miejscem do pisanie o wszystkim i o niczym.

Wypowiedzi pozostawiłam ale dalsze dyskusję proszę prowadzić zgodnie z TYTUŁEM tematu.

Kliknij - pomagaj(PUSTA MISKA)
PustaMiska - akcja charytatywna

Odpowiedz do tematu