FORUM SZYNSZYLE :: Parę pytań odnośnie mojej parki.
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Parę pytań odnośnie mojej parki.
Autor Wiadomość
tala374 

Wysłany: 25 Lipca 2014, 00:42   Parę pytań odnośnie mojej parki.

Hej witajcie. W środę zakupiłam dwie szynszyle (samce) Białą i czarna aksamitną.
I chodź dużo o nich czytałam narodziły się pytania.

1. Czy szynszyle w różnych kolorach mogą być mniejsze lub większe ?
Pani w sklepie zoologicznym twierdzi że są 5 miesięczne jednak mój czarny szynszyl jest większy od białego i martwię się że jest starszy.

2.Czy jeśli wychowywały się razem to któryś z nich może zdominować w nowej klatce ?
W sklepie były od maleńkiego razem. Gdy weszłam do sklepu to z zamierzeniem kupna tylko jednego ale kiedy zobaczyłam jak śpię na sobie to nie miałam serca ich rozdzielać.

3.Czy te wzbogacone mixy zbożowe są dla nich dobre ?
W sklepie pani je polecała i je tym karmiła a na forum były o nich złe opinie. W składzie są pestki dyni, patyczki, granulaty, różne zboża.

4.Mam dużą wolierę (120cm(szer.)x70cm(gł)x120(wys.)) i czy mam zamontować jakąś małą nie nagrzewającą się lampkę LED ? Czy w nocy mają mieć całkowitą ciemność ?

5.One piszczą czy gadają ?
Jednego wieczoru gdy jeden brykał na wybiegu a drugi stał w kącie i zaczął piszczeć to coś znaczy ? Gdy zaczął piszczeć jego kolega podbiegł i na niego USIADŁ ;D

6. Czy to prawda że trociny mogą im zaszkodzić ? Ponieważ w jednym kącie mam granulat Pinio a reszta jest wysypana większymi trocinami. Ludzie na wielu forach wypowiadali się krytycznie o trocinach a reszta że są dobre.

To chyba wszystko co mnie gryzło. Za wszystkie odpowiedzi ogromne i serdeczne dziękuję.

Mausi 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 50 razy
Wysłany: 25 Lipca 2014, 00:56   

1. mogą, zależy po jakich są rodzicach
2. w wieku dorastania na pewno któryś któregoś zdominuje, muszą ustalić hierarchię.
3. szynszylom nie podajemy w ogóle zbóż, poczytaj o polecanych karmach i smakołykach ;)
4. to zwierzęta o trybie życia nocnym, nie potrzebują żadnego światła.
5. możliwe, że się nawoływały lub ostrzegały, gdy jeden z nich coś usłyszał - to zależy jaki to był dźwięk.
6. trociny pylą, jeśli już to wióry, aczkolwiek szynszyle nie muszą mieć wysypanego całego podłoża, w zupełności drewniany żwirek w jednym kącie wystarczy

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Odpowiedz do tematu