FORUM SZYNSZYLE :: Odkurzacz / Mini odkurzacz do kupek
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Odkurzacz / Mini odkurzacz do kupek
Autor Wiadomość
Mloda_Angelina_ 
Aktywni na forum

Wysłany: 7 Wrzeœnia 2010, 19:59   Odkurzacz / Mini odkurzacz do kupek

Mam pytanie czy można odkurzać przy szyszkach , bo sprzedawca ze sklepu zoologicznego powiedział , że nie za bardzo , bo one odbierają ultra dzwięki ;( ;)

Co wy o tym sądzicie ?

Nie mam podpisu bo zabrakło długopisu, pożycz długopis, a będzie podpis !!!;D

Brak podpisu-Proszę wrzucić Monetę;)))))))
Ostatnio zmieniony przez kasia_tomeq 17 Marca 2012, 09:10, w całości zmieniany 2 razy  

Bigbąbel 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 7 Wrzeœnia 2010, 20:37   

Nie wydaje mi się, żeby odkurzacz emitował jakieś ultradźwięki. Moje szylki nie zwracają uwagi na odkurzacz nawet jak im pod klatką brzęczy. Wydaje mi się, że mi on bardziej przeszkadza niż im. Oczywiście staram się odkurzać jak nie śpią akurat.

ANASZTA 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 7 Wrzeœnia 2010, 22:17   

Moje są tak przyzwyczajone do odkurzacza, że nie reagują nawet jak co rano odkurzam im półki w klatkach :mrgreen:

Za to wystarczy ledwie co podgłośnić basy w głośnikach, a już rozbijają się o klatki, że już nie wspomnę jak sąsiad użądził remont za ścianą, na szczęście z kuciem kafelków uwinął się w dwa dni :cry: Myślałam że szyle zwariują dosłownie.

Mloda_Angelina_ 
Aktywni na forum

Wysłany: 8 Wrzeœnia 2010, 09:05   

;) Dziękuję za pomoc ;)

Nie mam podpisu bo zabrakło długopisu, pożycz długopis, a będzie podpis !!!;D

Brak podpisu-Proszę wrzucić Monetę;)))))))

jovilette 

Wysłany: 8 Lutego 2011, 19:28   

zaobserwuj jak szylki będą się zachowywały gdy włączysz odkurzacz, jeśli będą wyraźnie przestraszone to możesz np wynieśc klatkę do innego pokoju na czas sprzątania..ale moja Coco też nic sobie nie robi z odkurzacza, może to kwestia przyzwyczajenia?:)

Fëanor 

Wysłany: 9 Lutego 2011, 01:28   

Podobno są takie szynszyle, które lubią nawet jazdę na rurze od odkurzacza podczas odkurzania :mrgreen:

nitika 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 11 Marca 2012, 20:20   Mini odkurzacz do kupek

Nie znalazłam podobnego tematu więc zakładam nowy.

Witajcie, z pewnością często czyścicie miejsce obok klatki waszych pupilków, ja mam wolierę zrobioną z witryny (siatka jest tylko z tyłu -zdjęcia w galerii) więc nie mam kupek na podłodze jednak na każdej półeczce wewnątrz. Moje szykli siusiają do kuwety mimo to rano każda półka jest zapełniona bobkami :P Codziennie rano biorę odkurzacz i wciągam kupki z półek odkurzaczem by woliera się ładnie prezentowała a szynszylki miały czysto :) męczy mnie codzienne taszczenie wielkiego sprzętu jak i częsta wymiana worków w nim co jest dość kosztowne... dlatego też zastanawiam się nad kupnem poręcznego małego odkurzacza bezprzewodowego -czas pracy 10 min więc myślę starczy na kilka razy, do tego nie ma worków- zawartość wystarczy wysypać..(?)tak wnioskuję) zastanawiam się jak to będzie w praktyce- ile mieści taki odkurzacz i czy wciągnie bez problemu kupki szylków, czy zakup w tym celu jest dobrym pomysłem ? może ktoś używa takiego? Jakie są wady/zalety

Dodam że zastanawiam się nad kupnem odkurzacza bezprzewodowego HOOVER SP24DWG6 (około 50zł)

Będę wdzięczna za info

[ Dodano: 12 Marzec 2012, 23:32 ]

Chyba się zdecyduje bo bardzo męczy mnie przynoszenie dziennie odkurzacza i tak częsta wymiana worków z powodu samych kupek w nim :p jednak kupię z CLATRONICA można nim odkurzac na sucho i mokro. Cena jest większa ale szybciej się ładuje i jest możliwość pracy na baterie. Zobaczymy jak się sprawdzi...

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
  Wysłany: 13 Marca 2012, 13:39   

2 tygodnie temu kupiłam taki odkurzacz. Przewodowy, czyli zasilany prądem z gniazdka. Nie jest to Hoover ale Clatronic - czy coś takiego kosztował z przesyłką 80zł.

Do kupek z półek nadaje się idealnie, ale trzeba uważać na sianko. Jeśli jest porozrzucane na półeczkach to trzeba je odkurzać bez używania węża bo się zapycha - ma zbyt wąski przekrój. Niestety jest głośny, ale do odkurzenia klatki w środku i nawet na zewnątrz w zupełności wystarcza. Jest to odkurzacz bez-workowy (jak chyba wszystkie tego typu) więc po odkurzaniu zawartość trzeba po prostu wysypać (a jest co wysypywać) :-)

nitika 

Wysłany: 13 Marca 2012, 23:51   

Właśnie o to mi chodzi:) zobaczymy, dziś został zamówiony więc nic tylko czekać i wypróbować :) dzięki za opinie!

Asia 

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 15 Marca 2012, 08:21   

Daj znać jak się sprawdza :->

nitika 

Wysłany: 15 Marca 2012, 20:19   

Witajcie niestety odradzam zakup bezprzewodowego odkurzacza CLATRONIC AKS 828 gdyż w ogóle nie ciągnie!! chyba tylko sam kurz..niestety szkoda że wcześniej nie poczytałam więcej opinii na temat tego modelu -jednoznacznie wszyscy stwierdzili że nic prócz kurzu nie ciągnie a miał wodę zbierać..taak zbiera ale tyle co szmata weźmie i to trzy razy szybciej.. jutro go odeślę i wymienię na taki z przewodem może akurat da radę wciągnąć kupki..jestem rozczarowana 60zł za odkurzacz do kurzu z firany?? :(

Asia 

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 15 Marca 2012, 21:00   

Tak też myślałam...szkoda bo byłoby to świetne rozwiązanie. ...

abrakadabra 

Pomogła: 52 razy
Wysłany: 15 Marca 2012, 22:44   

nitika napisał/a:
Witajcie niestety odradzam zakup bezprzewodowego odkurzacza CLATRONIC AKS 828 gdyż w ogóle nie ciągnie!! chyba tylko sam kurz..niestety szkoda że wcześniej nie poczytałam więcej opinii na temat tego modelu -jednoznacznie wszyscy stwierdzili że nic prócz kurzu nie ciągnie a miał wodę zbierać..taak zbiera ale tyle co szmata weźmie i to trzy razy szybciej.. jutro go odeślę i wymienię na taki z przewodem może akurat da radę wciągnąć kupki..jestem rozczarowana 60zł za odkurzacz do kurzu z firany?? :(

Może popatrz jaką ma moc i kup odkurzacz o większej mocy. Też mnie zaciekawiłaś tym pomysłem, ciekawe! Jak coś się więcej dowiesz w tym temacie to nas informuj.

Pozdrawiam. :)

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 17 Marca 2012, 23:24   

Odkurzacz, który używam to Clatronic HS2631. Tak jak pisałam wyżej kosztował 80zł razem z kosztami dostawy, no i ma zwykłe podłączenie do prądu. Moc 700W. Używam, go już kilka tygodni i mogę go polecić. Wciąga nie tylko kurz :-) , w jego wnętrzu znikają też kupki. Uważać trzeba jedynie na wąski wąż, który już raz mi się zapchał siankiem i trocinami. Dlatego, żeby odkurzyć klatkę z resztek sianka trzeba po prostu zdjąć wąż i odkurzać samym odkurzaczem. Kabel jest naprawdę długi. Wada tego odkurzacza to hałas jaki wytwarza przy odkurzaniu. Zaleta to brak worków i możliwość wypłukania filtra.

Szynszyl 
Niezwykle aktywni na forum

Wysłany: 18 Marca 2012, 13:53   

Fëanor napisał/a:
Podobno są takie szynszyle, które lubią nawet jazdę na rurze od odkurzacza podczas odkurzania :mrgreen:

Piszesz o moim Guciu, uwielbia jeździć tylko czasami jak nie dam smakołyka to się wkurza i nie wychodzi z domku.

nitika 

Wysłany: 18 Marca 2012, 21:43   

Właśnie wymieniłam na Clatronic HS2631 także jak już mi przyślą to dam znać :) ma 700W

[ Dodano: 23 Marzec 2012, 09:34 ]

Odkurzacz został wymieniony co prawda przyszedł z połamanym w jednym miejscu plastikiem ale nie miałam zamiaru go znów odsyłać (płacąc 14zł za odesłanie i 16zł wysyłka nowego) podkleiłam plastik i jest ok :)

Jeśli chodzi o moc ma 700w i ciągnie naprawdę mocno także kupki to dla niego żadne wyzwanie, jednak minus jak dla mnie to bardzo duży hałas (zwłaszcza że przyzwyczaiłam się do mojego limitowanego cichutkiego odkurzacza :P ) i bardzo duży ma podmuch przez co odkurzanie w klatce gdzie aktualnie przebywają kuleczki jest ryzykowne więc w tym czasie kuleczki są na wybiegu ;)

Mimo wszystko jestem zadowolona z zakupu -odkurzacz stoi zaraz przy klatce więc wciągnięcie kupek to teraz kilka sekund :)

szyszunia 

Wysłany: 17 Kwietnia 2012, 17:04   

mój szylek kiedy odkurzam a on jest na wybiegu wącha i skacze po odkurzaczu ;-) dopiero kiedy podniosę odkurzacz ucieka bo go wciąga ;-)

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 30 Lipca 2012, 12:37   

nitika, Ciekawa jestem jak sprawdza Ci się patent z małym odkurzaczem. Pytam, bo ja swój odstawiłam do kąta i używam zwykłego. Mały jest strasznie hałaśliwy i w ogóle na dłuższą metę nie sprawdził mi się. W sumie to awansował na odkurzacz do piwnicy :-/

Dyzio i Franio

Mausi 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 50 razy
Wysłany: 30 Lipca 2012, 15:43   

U mnie to samo, i to nie nawet przez hałas, bo futrzaki się przyzwyczaiły, ale przez zbyt cienką rurę i wlot do odkurzacza, która przy nawet odrobinie siana od razu się zapycha... :roll: i przy braku szybkiej reacji odkurzacz błyskawicznie się nagrzewa, co może spowodować jego spalenie. Ja się bardzo rozczarowałam.

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 30 Lipca 2012, 16:08   

No tak o sianku nawet zapomniałam.

Wskrzesiłam temat bo wydaje mi się, że ten odkurzacz to jednak niewypał i jeśli ktoś się jeszcze pokusi to pewnie się rozczaruje.

Dyzio i Franio

Lukom 

Wysłany: 26 Sierpnia 2012, 15:59   

Ja od dwóch lat używam bezprzewodowego Electroluxa FM72 i jest ok. Sprzątam nim w klatce i w pokoju gdzie wypuszczam szyszki. Oczywiście sianka w dużych ilościach nie wciągnie ale z kupami okruszkami i piaskiem radzi sobie bardzo dobrze. No i jest dość poręczny.

Pozdr.

Moriko 

Wysłany: 27 Listopada 2012, 16:25   

Moja na odkurzanie nie reaguje, a nawet bardzo tego "stwora" lubi. Jak odkurzam półki w klatce to pcha ryjek do rury i się dziwi, czemu ją wciąga :D

Booster 
Administrator

Wysłany: 24 Marca 2013, 18:56   Sposoby na sprzątanie po pupilach :)

Chciałem wam przedstawić innowacyjne rozwiązanie jakim jest.
Odkurzacz samochodowy z akumulatorem i dodanym regulatorem obrotów że tak to nazwę z wkrętarki :D Bobki wciąga jak zły

Jakie wy macie fajne sposoby ??

oto wynik:

24032013213.jpg
Odkurzacz
Plik ściągnięto 17 raz(y) 801,15 KB

DSC04242.JPG
wnętrzności
Plik ściągnięto 22 raz(y) 469,73 KB

DSC04245.JPG
regulacja
Plik ściągnięto 16 raz(y) 312,31 KB

KoloroweKredki 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 24 Marca 2013, 19:05   

My sprzatamy zwyklym odkurzaczem:) mamy wielorazowy worek,wiec nie trzeba ciagle kupowac, kupujemy jedynie zapachy do odkurzacza i tak o to sprzatamy:) Wczesniej sie na nas denerwowali,że w odkurzaczu tylko kupy,ale kupiliśmy swój wlasny odkurzacz i mamy problem z glowy:)
Bella-Medium Tan
Coco-Dark Ebony
Wally-White Wilsona Mosaic
i nasze adopciaki czyli:
Szelma-Standard
Szyluś-Hetero Beż

kaffa 

Pomogła: 53 razy
Wysłany: 24 Marca 2013, 19:08   

Przerobiłes ten odkurzacz czy kupiłes z takim akumlatorem. Ja mam z takim standardowym akumaltorkiem i średnio to dizała, po krótkim czasie juz nawet bobków nie wciąga :roll:

Odpowiedz do tematu