FORUM SZYNSZYLE :: Oddanie szynszylek
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Oddanie szynszylek
Autor Wiadomość
chaitoum 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 5 Sierpnia 2013, 21:15   Oddanie szynszylek

Wczoraj wstawiłam na tablicę.pl ogłoszenie, że chcę oddać moje dwie szynszylki i dziś dostałam już kilka propozycji. Pojawiają się jednak pytania:
1) czy będzie im tam dobrze?
2) o co pytać potencjalnego opiekuna, aby go zweryfikować, a jednocześnie nie przesadzić?
3) czy można poprosić o możliwość odwiedzenia tej osoby u niej? i czy to wogóle ma sens? przecież mieszkanie może mieć super warunki, ustawi w nim klatkę, a potem jak już odjedziesz przeniesie ją do garażu
4) jak sprawdzić czy intencje są rzeczywiście szczere?
Tak, więc na początek postarałam się poszukać co nieco informacji na temat osób, które odpowiedziały na moje ogłoszenie. I już przy pierwszej osobie aż mi łzy do oczu lecą - sprawdziłam otrzymany od Pani numer telefonu: "(usunąłem Michał)" i od razu ostrzeżenia na forum www.gryzonie.info i forum.e-chomik.pl Kilka dalszych sprawdzeń i jestem pewna, że ta babka po prostu przyjmuje od ludzi zwierzaki "w dobre ręcę" i prowadzi nimi handel. Co z tym mogę zrobić? Czy jest jakaś organizacja, która się tym zajmie? Zaraz sprawdzę, czy mogę to zgłosić na policję.
Ostatnio zmieniony przez Michal 7 Sierpnia 2013, 00:41, w całości zmieniany 1 raz  

Kate 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 5 Sierpnia 2013, 22:50   

chaitoum, to dobrze, że szukasz informacji o osobach, którym chcesz przekazać maluchy. Nie za bardzo wiem, co Ci poradzić odnośnie weryfikacji, ale może podpisać umowę adopcyjną? Tutaj jest wzór dla kota, ale można zmodyfikować i dodać paragraf np. o odwiedzaniu albo co ile szylki powinny być u określonego weterynarza i że mają przekazywać wyniki itp.
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=68128

chaitoum 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 5 Sierpnia 2013, 23:23   

Super, bardzo dziękuję za pomoc! Wysłałam zgłoszenie na policję i do TOZ. Przy okazji znalazłam informację, że taki proceder nie jest jakimś wyjątkiem i niektóre organizacje prowadzą kampanie nt. pseudohodowców. Wiem, że ludzie są okrutni zarówno wobec innych jak i wobec ludzi, ale to jest działanie nie tylko okrutne ale i perfidne.

Odpowiedz do tematu