FORUM SZYNSZYLE :: Który z wymiarów klatki będzie najlepszy dla pary szynszyli?
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Który z wymiarów klatki będzie najlepszy dla pary szynszyli?

Który z podanych wymiarów klatki będzie najlepszy dla pary szynszyli?
1. 80dłx48szerx80wys
20%
 20%  [ 1 ]
2. 77dłx47szerx81wys
0%
 0%  [ 0 ]
3. 70dłx40szerx95wys
80%
 80%  [ 4 ]
Głosowań: 5
Wszystkich Głosów: 5

Autor Wiadomość
4aether 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 16 Lipca 2013, 14:23   Który z wymiarów klatki będzie najlepszy dla pary szynszyli?

Witam wszystkich forumowiczów, neiwiem czy wątek jest odpowiedni, ale temat zakładam tutaj.
Wczoraj odebrałem samca szynszyla z klatką o wym. długość 57 cm szerokość 38 cm wysokość 57 cm, jednak jak sie zorientowałem pobieżnie w temacie dla tych zwierzątek taka klatka jest ze mała. W ciągu m-ca dwóch chce szynszylowi sprawić towarzysza aby nie czuł sie samotny. Czytałem na forach różne opinie na temat wymiarów klatek, jednak chciałbym poznać który wg. was typ klatki będzie wystarczający aby szynszyle czuły sie komfortowo.
Który z wariantów klatki dla pary szynszyli jest najodpowiedniejszy uwzględniając jak przedstawione klatki są wyposażone?
1.
długość 80 cm
szerokość 48 cm
wysokość 80 cm
+dodatkowa półka i poidełka, z domkiem ze starej klatki
http://allegro.pl/klatka-...3339641655.html
2.
długość 77 cm
szerokość 47 cm
wysokość 81 cm
http://allegro.pl/klatka-...3371540526.html
3.
Długość: 70cm
Szerokość: 40cm
Wysokość: 95cm
http://allegro.pl/klatka-...3388002003.html
Ostatnio zmieniony przez 4aether 16 Lipca 2013, 14:24, w całości zmieniany 1 raz  

Yoshiko 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 16 Lipca 2013, 14:42   

4aether, Witaj :) Ja powiem krótko...im większa/wyższa tym lepsza... :lol:

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014
Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:
Ostatnio zmieniony przez Yoshiko 16 Lipca 2013, 14:42, w całości zmieniany 1 raz  

Diablo 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 16 Lipca 2013, 14:59   

4aether, klatka nr.3. Będzie najlepsza. Ale 1 również jest dobra.
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan

didaś 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 16 Lipca 2013, 15:05   

Bierz jak największą- mój jest jeden, ma 80x48x80 cm i wydaje mi się maława...
Zdecydowanie opcja nr 3 będzie najlepsza. W 1 sobie dadzą radę, ale zobaczysz, że po jakimś czasie będziesz myślał o tym, jakby im tu zwiększyć metraż ;)

Wszystko co plastikowe (poza dołem klatki, czyli tą wielką kuwetą) możesz na dzień dobry wyrzucić, dla bezpieczeństwa szynszyli miseczki powinny być ceramiczne lub metalowe (nie zjedzą ich), ewentualnie szklane, jeśli będą na dole klatki (na półki szklane już się nie nadają, bo kulek gotowy miskę zrzucić, miska pęknąć, a szyszka się pokaleczyć od rozbitego szkła).
Podobnie pomosty nie są Ci potrzebne- maluchy będą same skakać :)

P. S. Klatka z artmetu, ta 80x48x80 na pewno ma fajne, solidne półki. Mam właśnie od nich i sprawiają wrażenie jakby spokojnie można byłoby na nich dużo postawić.

Ostatnio zmieniony przez didaś 16 Lipca 2013, 15:11, w całości zmieniany 2 razy  

Chinchilla 
Niezwykle aktywni na forum

Wysłany: 16 Lipca 2013, 19:52   

w tej samej cenie,nawet ciut mniejszej od nr 3 jest ta http://allegro.pl/klatka-...3382491331.html moje dwie mieszkają w klatce o dokładnie takich wymiarach i uważam, że im tam dobrze :) za ciasno z pewnością nie mają. I tak jak pisała didaś, te kładki i miseczki niepotrzebne, więc tak jak mówię, lepiej skuś się na tą, którą proponuję, bo cena ta sama a wymiary większe :-D

agacik 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 16 Lipca 2013, 21:19   

mój jeden ma klatkę 90x60x50 i wydaje mi się że mu tam ciasno;p;p

GALERIA MORTA :-)

4aether 

Wysłany: 18 Lipca 2013, 13:10   

Dzięki za propozycje. Tak troche z innej beczki, jeśli kupiłbym klatkę 100 cm x 54 x 100 cm, lub 100 x 54 x 80 cm dołączył duży kołowrotek, gryzak, hamak itd. czy mógłbym ograniczyć wybiegi szynszyla co 2-3 dni? Szynszyla wziąłem pod opieke po 1 dniu zastanowienia, a nie rozeznałem sie dokładnie w jego charakterystyce i tym jak dużo ruchu potrzebuje. Jak wyczytałem potrzebują codziennych co najmniej godzinnych wybiegów, jednak nie zawsze mogę sobie na to pozwolić. Więc pytanie do Was czy duża klatka zrekompensuje rzadsze wybiegi? Jeśli nie, to nie chce męczyć zwierzaka i oddam go z powrotem dla właściciela.

Nie powielaj proszę tego samego pytania w kilku wątkach. Na szczęście piszesz w dziale "o wszystkim" dlatego nie przeniosę postów. Ale tak na przyszłość pamiętaj proszę o tym ;) / Mausi
Ostatnio zmieniony przez Mausi 18 Lipca 2013, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  

Kate 

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 18 Lipca 2013, 16:45   

O proszę, w końcu ktoś z Białego dołączył :-D
Odnośnie wybiegów, to wszystko zależy od szyszki. Ogólnie jak co jakiś czas przez jeden dzień go nie wypuścisz, a później wynagrodzisz długim bieganiem i jedzeniem, to wydaje mi się ok. Jednorazowy wyjazd do dwóch nocy u nas działa, chociaż widać ożywienie od razu, jak wejdziemy do domu ;-) Za to dobrze by było, gdyby szylek mógł rozprostować kończynki chociaż z pół godziny dziennie, na pewno będzie wdzięczny. No i zamiast kołowrotka polecamy karuzelę od Kolorowych Kredek :-D

Skoro masz jeszcze jedną małą klatkę, to po zakupie połącz je, żeby maluch miał więcej miejsca, wtedy będzie 1,5m do skakania :soczek:

4aether 

Wysłany: 18 Lipca 2013, 18:36   

Witam również Białostoczanke :) zapytam inaczej nie moge robic wybiegu codziennie, bo co drugi dzień jestem tylko na chwile i mam czas tylko aby dać mu jedzonko, lub sianko. CZasem nie ma mnie przez 2 dni (w weekendy). Dlatego zapytałem czy przerwa może być dwu dniowa. Wychodzi więc że mogę go wypuszczać 3-4x/tydz. Klatek nie połącze, ogranicza mnie umiejscowienie klatki. Wiec ponawiam pytanie, czy nie wpłynie to na jego zachowanie, rozwój itd?

Kate 

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 18 Lipca 2013, 19:03   

Szczerze mówiąc, trudno mi powiedzieć, moje 4 potwory biegają codziennie (chyba że gdzieś wyjedziemy, ale to sporadyczne przypadki). Proponuję tu ponowić pytanie :arrow: http://stare.forum-szynsz...c-vt486,200.htm
Niech się wypowiedzą inni bardziej doświadczeni :-)

aion 

Wysłany: 9 Sierpnia 2013, 15:32   

im wyższa tym lepsza

Magdaa 
Bardzo aktywni na forum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 9 Sierpnia 2013, 15:52   

Jeżeli często Ciebie nie ma w domu to odradzam posiadanie zwierzątek ale jeżeli już szynszylka masz to kup jak największą klatkę. Szynszylki nie tylko uwielbiają bieganie ale też skakanie i to jak najwyżej się da.

Magda

Odpowiedz do tematu