FORUM SZYNSZYLE :: Książeczka zdrowia szynszyli
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Książeczka zdrowia szynszyli
Autor Wiadomość
marl 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 13 razy
Wysłany: 9 Czerwca 2012, 04:31   Książeczka zdrowia szynszyli

Ostatnio przeglądając oferty sprzedaży szynszyli jakie są wystawiane, coraz częściej natrafiam w opisie sprzedających "Szynszylki posiadają aktualną książeczkę zdrowia" itp. Wiem, że szynszyli się nie szczepi, ale jak to w końcu jest z tymi książeczkami. Wydaje mi się, że nie jest to do końca bez sensu, jak szynszyla ma książeczkę, jeśli jest potrzeba zabiegu ambulatoryjnego to wet nawet nie ma gdzie tego wpisać, jakichś terminów wizyt, podanych lekarstw itp. Jeśli odpukać wet w czymś zawini to nikt mu nawet tego nie udowodni. W takiej książeczce można notować choćby wagę, w pewien sposób kontrolować ich stan zdrowia. Sprawdzałam i na rynku dostępne są książeczki zdrowia dla psa, kota, fretki, a nawet dla królika, ale dla szynszyla nie ma, choć jest to zwierzątko nawet bardziej wymagające i delikatne od królików. Jakie w takim razie książeczki założyli właściciele tych szynszyli? Czy ma ktoś może książeczkę zdrowia dla swojego szynszylka? I co myślicie o tym pomyśle?

Kod:
http://animalia.pl/produkt,17155,668,biowet-ksiazeczka-zdrowia-krolika.html

http://fretkowo.pl/pl/p/Miedzynarodowa-ksiazeczka-zdrowia-fretki/130
Ostatnio zmieniony przez Michal 9 Czerwca 2012, 11:26, w całości zmieniany 1 raz  

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 9 Czerwca 2012, 12:44   

marl, Myślę, że pomysł jest niezły. Taką książeczkę zdrowia można sobie samemu zrobić. Przecież to nie musi mieć kształtu książeczki a np jakaś tabela w zeszycie czy na kartkach A-4. Wydaje mi się, też że każdy z nas ma coś w rodzaju książeczki zdrowia naszych kulek. Ja mam teczkę do której wkładam różne ważne informacje, jak np info dot,pierwszej pomocy w różnych przypadkach oraz info o działaniu ziół, którymi karmię chłopaków. Notatki dot wago każdego z nich. Fakt, że taka książeczka uporządkowałaby wiele informacji, lekarza można poprosić żeby dokonał wpisu po wizycie - co podał, co stwierdził i jakie są zalecenia. Nie sądzę, żeby któryś odmówił.

Dyzio i Franio

marl 

Wysłany: 10 Czerwca 2012, 18:48   

Aniutka napisał/a:
Ja mam teczkę do której wkładam różne ważne informacje, jak np info dot,pierwszej pomocy w różnych przypadkach oraz info o działaniu ziół, którymi karmię chłopaków. Notatki dot wago każdego z nich.

Bardzo mądre rozwiązanie, chyba sama się nad czymś takim zastanowię :-) Ale skoro ludzie zakładają szynszylom te weterynaryjne książeczki zdrowia to frapuje mnie jakich używają (dla psów, kotów, fretek, królików) która byłaby najodpowiedniejsza?

Budziczek 

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 10 Czerwca 2012, 22:47   

mój Tobik ma książeczkę dla królików i wet tam wpisała szczepionkę jaką otrzymał :D a później dopiero się dowiedziałam że jako tako szynszyli się nie szczepi ale książeczkę mu założyła

marl 

Wysłany: 10 Czerwca 2012, 23:02   

Budziczek dzięki za info, jakbym miała wybrać to ta chyba faktycznie wydaje się być najbardziej zbliżona do szylek :-D A na jaką chorobę Twój wet zaszczepił Tobika?

Budziczek 

Wysłany: 11 Czerwca 2012, 08:36   

Tobik był szczepiony na pomór, myksomatozę i jeszcze coś ale nie pamiętam i to było w jednym zastrzyku :D

marl 

Wysłany: 11 Czerwca 2012, 19:59   

Wstąpiłam dzisiaj do weterynarza żeby zapytać jak to z tymi książeczkami wygląda, czy ludzie przychodzą po to do szylek i czy ma to sens w ogóle... No i powiedział, że jeśli chcę to z założeniem książeczki nie ma problemu, ale na ogół nie jest to konieczne.Nie ma książeczek ani dla szylek ani ogólnej gryzoni, ale pokazał mi jak wygląda ta dla królika. Jest trochę cieńsza od tych dla kotów, psów i fretek. Przejrzałam ja sobie i to jest typowo z opisami królików, szczepieniami na pomór, myksomatozę i pasterelozę. Więc to jest raczej zbędne, ale są pola na opis chorób, podane leki itd. Więc jakiś sens jest, ale na pewno nie konieczność :-D

Mariusz28 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 11 Czerwca 2012, 20:06   

Sądzę, że taka książeczka przyda się "na czarną godzinę" np. jak szynszyla zachoruje na coś, żeby weterynarz miał wgląd w "historię medyczną". W końcu każdy kto miał nagły wypadek wie, że w trakcie takiej sytuacji zapomina się o wszystkim. Jak udam się do weterynarza to poproszę o taką książeczkę ;-)

Budziczek 

Wysłany: 11 Czerwca 2012, 21:12   

Jestem tego samego zdania, zawsze lepiej mieć coś takiego niż później zastanawiać się co było robione :)

Natalii 
Aktywni na forum

Wysłany: 24 Czerwca 2012, 20:09   

Ja uważam, że książeczka to dobry pomysł :-) Skoro króliki mogą mieć książeczkę to szynszyle też :-)

Po za tym, jak coś się zdarzy szynszyli to książeczka będzie bardzo przydatna.

Odwiedź mój blog:
Kod:
www.cudowne-szynszyle.blog.onet.pl

oraz stronę na Facebooku:
Kod:
www.facebook.com/NaszeSzynszyle

Odpowiedz do tematu