FORUM SZYNSZYLE :: Kompetencje pracowników sklepów zoologicznych
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Michal
6 Grudnia 2011, 05:55
Kompetencje pracowników sklepów zoologicznych
Autor Wiadomość
Max74 
Aktywni na forum

Wysłany: 6 Grudnia 2011, 00:37   Kompetencje pracowników sklepów zoologicznych

Witam. Zakładam ten temat, gdyż uważam, że godny jest poświęcenia uwagi. Kompetencja pań w sklepach zoo jest, trywialnie ujmując, bardzo skromna.

gg: 6920974

Puncia 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 6 Grudnia 2011, 01:00   

a nawet jeśli mają wiedzę to wolą wcisnąć coś zbędnego lub co gorsza niekoniecznie dobrego dla zwierzaka!

zwróciłam kiedyś uwagę panie ze żółw nie ma wody,i kryjówki-był wystawiony non sto na działanie lamp-konieczne ale powinien mieć się gdzie ukryć!

usłyszałam ze żółwie nie piją wody -było by to śmieszne gdyby nie było takie smutne!

a i kwiatuszek -każdemu gryzoniowi można podać pokarm dla jakiegokolwiek gryzonia bo to jest podział tylko żeby kasę zbijać!

Max74 
Aktywni na forum

Wysłany: 6 Grudnia 2011, 01:07   

Masakra.... i może jeszcze nie je w ogóle???? Albo je tylko raz na miesiąc????

Powietrzem zyje....

Puncia 

Wysłany: 6 Grudnia 2011, 01:14   

nie no standard sałatą karmimy i owocami-a potem pokrzywione pancerze...

a idealne pożywienie dla szynszyli to vitapol -nie warto przepłacać to i tak wszystko to samo

Max74 
Aktywni na forum

Wysłany: 6 Grudnia 2011, 01:22   

Tak, ale każdy gryzoń je co innego, ma inną dietę. Nie ma uniwersalnego pożywienia dla wszystkich gryzoni. Szylki jedzą co innego, chomiki co innego a króliki też co innego... Owszem, są karmy dla pewnych grup gryzoni, ale nie dla wszystkich.

Puncia 

Wysłany: 6 Grudnia 2011, 01:30   

Ja to wiem ty to wiesz ale taki kit próbowała mi wcisnąć kobieta w zoologu jak chciałam pokarm dla królika-(królik szwagra-kupowałam pokarm)

my sobie głupot wcisnąć nie damy ale niestety niektórzy wierzą bo pani w zoologu powiedziała a ona sie zna...a zwierze cierpi

Max74 
Aktywni na forum

Wysłany: 6 Grudnia 2011, 01:43   

Puncia, Taaa, ona się zna... na swoich paznokciach :D i brudzie za nimi:P

Co do sprzedaży, nie raz byłem przedstawicielem handlowym (w innej branży, ale to nie ma znaczenia) i wiem, że każdy sprzedawca, obojętnie co by sprzedawał, musi się znać nie tylko na technikach sprzedaży, ale przede wszystkim na towarze, jakim handluje i musi być w tej dziedzinie perfekcyjny. Nie może udzielać błędnych i mylnych informacji. Po prostu, musi się znać na tym, czym handluje. Nie może pozwalać sobie na niewiedzę. Dotyczy to zarówno sprzedawców w sklepie zoo, przedstawicieli handlowych jak i np konsultantów w salonach telefonii komórkowej czy na infolinii (to ostatnie pozostawię bez komentarza... zero kompetencji i to dość często). Chcesz się dowiedzieć - dowiaduj się najlepiej we własnym zakresie. Salony, sklepy i niektóre infolinie to niezbyt dobre źródło informacji....

Michal 
Administrator

Wysłany: 6 Grudnia 2011, 05:57   

Przeniosłem wasz temacik w bardziej odpowiednie miejsce, a to prawda, że bardzo często sprzedawcy w sklepach idą na zysk, a nie na jakość chociaż są od tego pozytywne wyjątki, także nie można generalizować.

:loveszynszyla:

Max74 
Aktywni na forum

Wysłany: 6 Grudnia 2011, 12:42   

Michał, Bardzo rzadko się zdarzające... Ok, podstawową zasadą ekonomii (a w tym handlu) jest nastawienie na maksymalizację zysku, ale do diabła, nie kosztem niewinnych stworzonek!!! Nie ważne, czy to będzie kot, pies, szyszka, czy chomik. Każde czuje i cierpi. Moim zdaniem powinny być jakieś egzaminy kompetencji do sklepów zoo. To nie jest TV czy środki czystości (choć do tego pierwszego też trzeba mieć przygotowanie merytoryczne)

Puncia 

Wysłany: 6 Grudnia 2011, 13:18   

ja spotkałam jednego pana w zoologu-takim zoologu prywatnym nie sieciówce który dzecku odradził zwierzaka-szok dla mnie wytłumaczył ze delikatne itp porozmawiał z maluchem i mamą po czym mama stwierdziła ze nie miała pojęcia ze tyle zwierzak potrzebuje,ze jest wstanie mu to zapewnić ale w innym sklepie mówili jej ze wystarczy maleńkie akwariowym-chodziło o żółwia czerwonoliliowego-była w szoku ze rośnie duży i w ogóle -ten pan kochał zwierzaki i wolał nie sprzedać niż nawciskać ludziom kitu -splajtował!;(

Max74 
Aktywni na forum

Wysłany: 6 Grudnia 2011, 14:04   

Szkoda że splajtował, ale plus za zachowanie i rozsądek. Lepiej nie sprzedać, niż potem ma się zwierzątko męczyć.

Puncia 

Wysłany: 6 Grudnia 2011, 14:45   

wiesz czy spaljtował to na100% nie wiem właścicel to emeryt był i może stwierdził ze niewarto dla takiego zarobku ale kokosów nie zarabiał wiec albo splajtował albo wychodził na zero albo mały plys albo właściciel stwierdził ze pora odpoczac

Max74 
Aktywni na forum

Wysłany: 6 Grudnia 2011, 19:15   

Też tak można:D

Mariusz28 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 9 Grudnia 2011, 21:25   

Hm i tu się nie zgodzę z Maxem :mrgreen:

Max74 napisał/a:
Kompetencja pań

A panów nie? ;-)

Max74 
Aktywni na forum

Wysłany: 9 Grudnia 2011, 23:46   

Też, ale akurat trafiłem na same panie:P

Dotek_P 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 3 Lutego 2012, 07:59   

Niestety idąc do sklepu musimy sami posiadać odpowiednią wiedzę. Wtedy unikniemy rozczarowania i zbędnych wydatków. Muszę Wam powiedzieć, że TO forum mnie osobiście wyedukowało nt. pożywienia i nie tylko. Trzeba czytać i jeszcze raz czytać a później kupować to czego się chce, a nie przypadkowe produkty ;D

A tak na marginesie to w moim sklepie zoologicznym jest Pan, który swoją wiedzą i zaangażowaniem mnie pozytywnie zaskoczył (chociaż jak sam stwierdził, że u nas na Pomorzu szynszyle są mało znane).

Max74 
Aktywni na forum

Wysłany: 3 Lutego 2012, 20:56   

Jestem podobnego zdania. To forum dostarcza wielu ciekawych i przydatnych informacji. A co do obsługi w sklepach zoo, to o czym Ty piszesz, to rzadkość. Oni idą na ilość... aby sprzedać. Często przyjmują pracowników nie mających zielonego pojęcia co sprzedają i komu powinni to sprzedawać. Wystarczy, że umie obsłużyć kasę fiskalną, podać produkt, itd. Wiedzy na temat zwierząt mają mało.

emilu1604 

Pomogła: 9 razy
Wysłany: 4 Lutego 2012, 10:04   

Ja w 100% zgadzam się z przedmówcami. U mnie w mieście w jednym zoologu podczas robienia zakupów dla moich kulek natknęłam się z sytuacją, w której trafiłam na czas karmienia zwierząt i pani ekspedientka dawała po kawałku świeżego jabłka wszystkim zwierzętom jakie tam były: myszom, królikom, szczurom, świnkom, jeżom, fretkom i niestety szynszylom :-( . Gdy zwróciłam jej uwagę na to, że szyszki nie powinny jeść świeżych owoców i warzyw, ona stwierdziła, że cały czas je tak karmią, po czy odkroiła kolejny kawałek jabłka i dała go drugiej szyszce. Innym razem w tym samym zoologu zauważyłam, że 5 królików siedzi w jednym akwarium z 1 szyszką. Króliki sobie hasały po akwarium a biedny szynszylek siedział wystraszony za miską z piaskiem, smutny widok. No i prawie w każdym zoologu jakie są u mnie w mieście zauważyłam, że piasek dla szyszek jest cały czas w akwiarium no i szyszki ciągle w nim śpią, bo nie mają domku, żeby się skryć :-x .

Smutne, ale prawdziwe.............. :-( :-( :-(

Max74 
Aktywni na forum

Wysłany: 4 Lutego 2012, 14:09   

Bez komentarza... Powinni zamykać takie sklepy a właścicieli i tych "sprzedawców" karać wysokimi karami pieniężnymi za maltretowanie zwierząt... Niewiedza nie zwalnia od odpowiedzialności!!!

Amallord 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 29 Kwietnia 2013, 13:47   

Jesli odświeżam temat to przepraszam ale chce coś dodać do tematu.

Jakiś czas temu zacząłem pracować w sklepie zoologicznym. Zależało mi na dobru zwierząt i rzetelnej poradzie. Dużo się uczyłem, czytałem wieczorami książki o akwarystyce, terrarystyce, gryzoniach. Z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc umiałem coraz więcej i coraz bardziej rzetelnie potrafiłem doradzić klientowi JAK powinien być trzymany dany zwierzak, jaką powinien mieć klatkę czy terrarium, jaka karma jest dobra a jaka.... no cóż .. nie jest polecana. Skończyło się to tak, że po pewnym czasie miałem grono zaufanych klientów, rodzin, którzyprzychodzili tylko do mnie bo wiedzieli, że dowiedzą się prawdy o utrzymaniu danego zwierzątka a nie tego co chce im wcisnąć.

Cała historia skończyła się tak, że pracodawca zobaczył moje zaangażowanie i wiedze, jednak zamiast to docenić zostałem zwolniony ponieważ nie sprzedawałem produktów ktorych sklep ma najwięcej bądź chce się pozbyć - sprzedawałem produkty które sam bym polecił dla swojego zwierzaka.

Olałem to i założylem własny sklep.....

Prawda jest taka że bardzo mały odsetek pracowników w sklepach zoologicznych ma wiedzę taką jaką powinni mieć - wynika to niestety z niskich pensji a niskie pensje powodują żę jeżeli ktoś tego naprawde nie kocha - to nie będzie chciało mu się uczyć "za taką kasę" :( smutne ale prawdziwe

pozdrawiam

Mausi 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 50 razy
Wysłany: 29 Kwietnia 2013, 18:58   

To dlaczego w Twoim sklepie najwięcej produktów w dziale dla szynszyli to Vitapol?

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Odpowiedz do tematu