FORUM SZYNSZYLE :: Gotuj z Beethovenem
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Gotuj z Beethovenem
Autor Wiadomość
Ethelen 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 24 Sierpnia 2014, 22:30   Gotuj z Beethovenem

Serdecznie was witam w moim kąciku, ekhem, kulinarnym.

Oto, postanowiłem się z wami podzielić przepisem na morwowe ciasteczka.

Kruche morwowe ciasteczka

Będziemy potrzebować:
-karnej służby
-trochę żarełka - wybrałem krążki i kulki VL Nature - z 8 łyżek
-parę łyżek wody (też 8 wyszło)
-3 łyżki suszu morwowego
-dodatki wg. uznania (ja dałem 1 łyżkę kwiatów malwy, 1 łyżkę mniszka, pół łyżki siemienia, pół łyżki czarnego prosa)

opcjonalnie: asystenta, na którym będziemy testować nasze ciasteczka.

Po pierwsze nakazujemy służbie wybranie najlepszych kawałków z karmy. Służba bez ociągania się i ze znawstwem powinna wybrać nasze ulubione kawałki. Tym razem wybrano za dużo pomarańczowych kulek a za mało krążków, ale niech będzie, żem łaskawy i daruję.

Następnie służba powinna większe kawałki pokruszyć i dodać kilka łyżek wody. Na początku zaleciłem dodanie ok. 4 łyżek. Czekamy chwilę aż zacznie nasiąkać i łyżką wyrabiamy ciasto. Później należy wybrać oraz dosypać dodatki.

Warto w tym miejscu sprawdzić, czy dodatki spełniają surowe wymogi jakościowe. Sprawdzać można przy użyciu asystenta, bądź własnymi ząbkami.

Większe kwiatki należy porwać na mniejsze kawałki. Chciałem zrobić morwowo-różane, ale ponieważ służba nie zadbała o płatki róż, musiałem więc zadowolić się malwą. Całość dodajemy do masy karmowej i wyrabiamy, dodając kolejne łyżki wody.

Wiedziałem, że za dużo pomarańczowych kulek! Nie chciały tak łatwo poddać się mej woli. Gdy całość była mniej więcej wymieszana kazałem dodać jeszcze jedną łyżkę wody i zamknąć szczelnie pojemnik, a następnie schować ciasto do lodówki, aby nabrało plastyczności, a pomarańczowe kulki zmiękły.

Po upływie doby, ciasto zostało wyjęte, ponownie wymieszane (służba mówi, że powinno mieć konsystencję kruchego ciasta, co jest oczywiste, bo są to kruche morwowe ciasteczka!). Wyglądało mniej więcej tak:

Przechodzimy do etapu lepienia ciasteczek. Samo ciasto jest zbyt mokre na delikatne szynszylowe łapki, więc koniecznie należy oddalić się na odpowiednią odległość przekazawszy, że należy ulepić niewielkie ciasteczka wg. upodobania. Tzn. mojego lub waszego, nie służby oczywiście. Hahaha, to byłoby zabawne, jakby myśleli, że mają coś do powiedzenia. Zdecydowałem się na niewielkie (ok. 1,5 cm średnicy) krążki. Akurat do łapki.

Po ulepieniu krążki należy wstawić do piekarnika nastawionego na ok. 70-80 stopni celcjusza, na termoobieg na suszenie. Suszymy przez ok. 2 h, jeśli są później wciąż wilgotne, pozostawiamy do całkowitego stwardnienia.

Wołamy asystenta aby spróbował naszych ciasteczek, po czym go odwołujemy. Po co mamy się dzielić? Niestety asystent dorwał się również do ciasteczek, wcale nie pytając o zgodę. Udało mi się na szczęście zarządzić zrobienie zdjęcia przed pełnym pożarciem.

Oto i kruche morwowe ciasteczka w pełnej okazałości!

blinda 
Bardzo aktywni na forum

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 24 Sierpnia 2014, 22:36   

Osz kurcze, aleście niesamowici. Beethovenie kochany :brawo: jesteś wspaniałym kucharzem.

elkasia2 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 24 Sierpnia 2014, 22:40   

:zakochany: jakie piękne ciasteczka! coś czuję, że niebawem nasi szynszylowi celebryci zagonią nas do kuchni :D

Miguś - ur. 02.06.2013, z nami od 12.10.2013
Efik - ur. 07.10.2013, z nami od 23.12.2013
Elmo - ur. 25.01.2014, z nami od 18.04.2014

Alarice 

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 24 Sierpnia 2014, 22:50   

Bethoveenie! Nie wspominasz o tym ani razu - czy Twoja służba była w stopniu wystarczającym kompetentna? Oczywiście, jako służba zdajemy sobie sprawę z naszych braków intelektualnych, fizycznych i w ogóle braków w porównaniu z naszymi Miłościwie Panującymi - ale czy uważasz, że inna służba może ewentualnie radzić się Twojej służby w zakresie wspomagania procesu wypiekania ciasteczek przez Miłościwie Panujących?

Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 25 Sierpnia 2014, 00:15   

Beethoven nie może odpisać bo gryzie mi książki. Służba okazała się mało kumata - wybrała z karmy niewłaściwe kulki - krążki dużo lepiej z VL Nature łączą się z ziołami niż kulki. Dobrze, że dzięki intrukcjom Beethovena wszystko udało się uratować. Między jednym kęsem a drugim Beethoven daje mi łapką znaki, że chyba można się ze mną konsultować :D Uratowana jestem! :D

kaffa 

Pomogła: 53 razy
Wysłany: 25 Sierpnia 2014, 06:23   

O fiu fiu jaki zacny kącik kulinarny.

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 25 Sierpnia 2014, 07:58   

Szanowny Beethovenie czy ciasteczka, które przygotowała Twoja służba są jadalne? Proszę o opinię :)

Dyzio i Franio

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 25 Sierpnia 2014, 12:52   

Oczywiście! Fachowe testy zostały przeprowadzone na asystencie ds. chrupania! Oto testy w toku:

Testy zakończono z wynikiem pozytywnym. Z niezrozumiałych przyczyn ciasteczka są reglamentowane. Oh, ciężko znaleźć w tych czasach dobrą służbę.
Ostatnio zmieniony przez Ethelen 25 Sierpnia 2014, 12:55, w całości zmieniany 1 raz  

blinda 
Bardzo aktywni na forum

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 25 Sierpnia 2014, 14:02   

Co maestro proponuje zamiast suszu morwowego?

Ethelen 
WIELKIE SERCE

Wysłany: 25 Sierpnia 2014, 21:10   

Morwę, malwę, mniszek i nasiona można zmienić na dowolne płatki czy zioła - czasem na dnie opakowania służba zostawia nieco miału z danego typu zioła - można go z powodzeniem wykorzystać. Polecam skonsultowanie się z własnymi Jaśnie Ogoniastymi celem opracowania najsmaczniejszego przepisu.

Jeśli chodzi o lepienie ciastek - lepiej sprawdzają się pokruszone listki, nitki i włókna przeszkadzają trochę w formowaniu ciasteczek ;-)

didaś 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 26 Sierpnia 2014, 01:34   

Aż sama się głodna zrobiłam...

Kate 

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 26 Sierpnia 2014, 08:43   

:mmm: pyszne-pyszne, chyba czas do garów :D

Odpowiedz do tematu