FORUM SZYNSZYLE :: dokarmianie małej szyszki
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
dokarmianie małej szyszki
Autor Wiadomość
dominika321 
Aktywni na forum

Wysłany: 2 Maj 2013, 17:32   dokarmianie małej szyszki

Witam dostałam dzisiaj pod opieke małą szyszkę , która odrzuciła mama. Urodzona 20 marca. Poleciałam do sklepu po karme bo skonczyła mi się niestety braki w skelpie od 2 tygodni :( Versele - laga nature :( w zadnym sklepie nie doatałam :( kupiłam Versele laga crispy pellets - jedyna karma jaka dostałam oraz mleko gimpet milch fur katzen - jedyne jakie było w sklepie. Chciałam szyszce je podac natomiast ona nie chce jego pić - chrupie sobie pokarm oraz sianko. Macie może jakieś sposoby na dokarmienie młodych???? Odziwo pucha jest do niej pozytywnie nastawiona ale nie bede ich łączyć. Mam ją w sypialni przy sobie aby mieć ją pod ręką. Zrobiłam jej z ciepłęj czapki spakno aby nie było jej zimno.

dorotan 
Bardzo aktywni na forum

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2 Maj 2013, 19:34   

Miałam podobną sytuacje, mama zmarła po 7 dniach od porodu.
Karmiłam maluchy sztucznym mlekiem w proszku dla kociąt przez 5 tygodni, ale w książkach medycznych zalecają karmienie w przypadku smierci matki karmienie przez 3 tygodnie. Jak je maluszek sam suchą karme to sobie poradzi i nie trzeba już go dokarmiać mlekiem.
Ostatnio zmieniony przez dorotan 2 Maj 2013, 19:36, w całości zmieniany 1 raz  

dominika321 
Aktywni na forum

Wysłany: 2 Maj 2013, 19:44   

dziekuje bardzo :) bałam się o nią ale widze ,że je co jakiś czas z miseczki oraz wypiła 2 ml mleka dla kociąt na początku broniła się przez kilka godzin ale teraz pije z ochotą. Będe jej je podawać 2x dziennie bo szkoda aby sie zmarnowało

Odium 
Administrator

Pomogła: 24 razy
Wysłany: 2 Maj 2013, 20:47   

Maluchy powinny pić mleko do końca laktacji u matki czyli do ok 50 dnia życia. Nie chodzi tylko o to, że nie umieją jeść normalnego pokarmu, ale o to, że to mleko zapewnia im dużo witamin, które nie znajdują się w normalnym 'dorosłym pokarmie'.
Uważam, że skoro maluch chętnie je to mleko to powinnaś go jeszcze przez jakiś czas nim dokarmiać, żeby miał wszystko czego potrzebuje.
Nasze maluchy urodzone 17 marca dalej dudlają matkę.
'You are res­ponsib­le, fo­rever, for what you ha­ve ta­med!'

dominika321 
Aktywni na forum

Wysłany: 4 Maj 2013, 09:21   

malutka pije mleko 2x dziennie po 2,5 ml ( podchodzi sama i odchodzi po wypiciu) wiecej nie chce. Mam nadzieję , że jej to wystarcza :)

[ Dodano: 11 Maj 2013, 14:31 ]
dzisiaj zważyłam małą waży 157g nie wiem czy nie ma za mało :( jaka powinna byc optymalna waga 0na ma juz prawie 2 m-ce - powninna miec juz chyba ponad 200 :(

dorotan 
Bardzo aktywni na forum

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 11 Maj 2013, 20:02   

nie koniecznie moje mysie mają 2 miesiące i też ważą tyle, ale ja już ich nie dokarmiam mlekiem :-D najważniejsze że są zdrowe

dominika321 
Aktywni na forum

Wysłany: 13 Maj 2013, 19:51   

moja nic nie pije poza mlekiem dałam jej wode i odeszła- poza tym mleko to tylko firmy gimpet -inne typu whiskas nie ruszyła :(

[ Dodano: 29 Maj 2013, 11:06 ]
ważyłam dzisiaj małą ma 226g - rośnie jak na drożdżach - jednakże nic oprócz mleka nie chce pić. Ma już trochę ponad 2 m-ce i nie chce wody odskakuje od niej i wyciera się. Macie jakieś fajne sposoby na nauczenie picia wody. Niby banalne ale wszystkiego już próbowałam. Ma swoje godziny staje na łapkach i czeka na mleko- jeśli jej nie dam lata po klatce i piszczy - widzę po niej ,że robi to na złość bo jak podchodzę to od razu przestaje i ustawia się do picia. Poidełko nie wiem jak to zrobiła ale odgryzła i wyczepiła ( a ja mam problemy przy zmianie wody :( ) , że spadło w nocy na podłogę. Mała złośnica

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 29 Maj 2013, 10:16   

dominika321, może sposobem na nauczenie małej picia wody jest coraz większe rozcieńczanie mleka wodą, aż dojdziesz do tego że będzie piła już tylko wodę.

Dyzio i Franio

dominika321 
Aktywni na forum

Wysłany: 29 Maj 2013, 10:40   

też już tak próbowałam :( musiałam wylać bo nie piła. Chciałam ją trochę przetrzymać - myślałam ,że jak będzie spragniona to wypije nic zero reakcji w odzewie pogryzła mi łóżko i zaczęła gryźć gdzie wcześniej tego nie robiła

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 29 Maj 2013, 10:45   

dominika321, może za dużo wodu=y na raz dodałaś?
niestety nie mam innego pomysłu. Może ktoś inny coś podpowie

Dyzio i Franio

Odium 
Administrator

Pomogła: 24 razy
Wysłany: 29 Maj 2013, 10:59   

A może jakoś dałoby radę tą wodę lekko zasłodzić? np pognieść w niej ze 2 rodzynki? i rurkę od poidła wymazać orzechem albo też rodzynką żeby memłała to i jakoś załapała że albo pije to albo będzie jej jęzor wisiał...
Ja bym rozrabiała tez mleko co raz bardziej ...
'You are res­ponsib­le, fo­rever, for what you ha­ve ta­med!'

dominika321 
Aktywni na forum

Wysłany: 29 Maj 2013, 11:00   

będę cierpliwa jak woli mleko to niech sobie pije może przy puśce się nauczy pić wodę. Tej zostało 5 dni do porodu, ale już dzisiaj dziwnie się zachowuje. Zeszła na sam dół i wyrzuciła całe trociny z domku. Może się już szykuje bo widać jak leży na boku , że małe ją kopią :) dzisiaj po raz pierwszy to zauważyłam a jest już w 106 dniu :)

kaffa 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 53 razy
Wysłany: 29 Maj 2013, 11:01   

Można by spróbować strzykawką na isłe po kropelce dawac , ale pewnie też będzie się bronić i gryźć

Odpowiedz do tematu