FORUM SZYNSZYLE :: Kopulacja czy ustalanie hierarchii?
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kopulacja czy ustalanie hierarchii?
Autor Wiadomość
Rudi_i_Krokus 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 1 Lutego 2010, 15:20   Kopulacja czy ustalanie hierarchii?

Witam

Mieszkałem troche u kuzynek i moja kuzynka ma Szynszyla standard i pojechaliśmy kupić beżowego/szarego albinosa i najpierw pare dni były w osobnych klatkach (Oba szysnzyle są chłopakami) a potem przenieśliśmy je do jedenj. Nie gryzły sie ale Wrzos (czyli ten nowy) zaczął uprawiać sex z Jaśminem (czyli z tym starszym standardowym) no i o co chodzi??

ciągle się... no właśnie, na szczęście to było dwa lata temu ;) teraz są jak ojciec i syn i już tego nie robią ;) ale czemu oni to robili? czy to homo czy co??
Ostatnio zmieniony przez kasia_tomeq 31 Października 2010, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  

Aneta 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 1 Lutego 2010, 15:49   

Cóż, natura potrafi płatać figle :)

www.rosyjski-niebieski.info

kasia.k. 2010 

Wysłany: 4 Lutego 2010, 20:23   

Może to była ich chwila głupoty :lol:

szynszylek10 

Wysłany: 9 Marca 2010, 15:02   

Moze szysnzyle sie pomyslili z samicami nic nie widomo

[ Dodano: 9 Marzec 2010, 15:03 ]

SRY za bledy

kasia_tomeq 

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 9 Marca 2010, 16:42   

Może szynszyle ustalały hierarchię i wskakiwały na siebie może przypominać to kopulacje ale jest to tzw "dominowanie się"

marli8.2 

Wysłany: 11 Kwietnia 2010, 20:40   

Fakt to chyba chęć dominacji .

Moja samiczka tak zachowywała się w stosunku do swojego partnera - na początku myślałam że to nawet samiec - ale po konsultacji u weterynarza - ustaliliśmy że to chęć dominacji samicy nad samcem - bo niestety samiec był jako drugi kupiony.

Szysza 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 31 Maj 2010, 17:20   Kopulacja czy ustalanie hierarchii?

Cześć.Właśnie przed chwilą widziałem jak szymek kopuluję z Tosią nie wiem czy doszło do zapłodnienia ale to trwało niecałe na oko 2 sekundy i nie wiem czy mam ostrożnie zachowywać się z tosią czy mogę ją wypuszczać nigdy nie miałem młodych tylko widziałem u mojej cioci jak się rodziły raz.A teraz niema mojej cioci bo wyjechała do nie mieć i niema mi kto pomoc.

<zasady ortografii>

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012
Ostatnio zmieniony przez kasia_tomeq 31 Października 2010, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  

Michal 
Administrator

Wysłany: 31 Maj 2010, 22:41   

Jeżeli doszło do zapłodnienia, to ciąża trwa około 111 dni na początku nie musisz inaczej niż zwykle uważać na Tosię, jak najbardziej możesz ją wypuszczać, ale dokładnie to może inni Ci napiszą.

:loveszynszyla:

dream*
[Usunięty]

Wysłany: 31 Maj 2010, 23:35   

a nie ustalal hierarchii? gdyby miało dojsc do zapłodnienia, to Tosia miałaby otwarte drogi rodne, i dosyc pozlepiane futerko w tamtych okolicach a przede wszystkim wydalilaby czop kopulacyjny (choc on czesto jest zjadany wiec ciezko go wyczaic)

Szysza 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 1 Czerwca 2010, 06:49   

Myślę że nieustalał Hierarchii to dziwnie wyglądało bo on na nia wskakiwał i jakby ją zapłodnić chciał.A i chwilowo ona szczeka na niego i pyszczkami się dotykają a potem jest znowu OK.!

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012

ANASZTA 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 1 Czerwca 2010, 20:50   

On może i chciał ale czy ona go przyjęła ? Wydaje mi się z opisu że jednak nie było to krycie, u szynszyli trwa to dłużej, powtarza się kilkakrotnie i przebiega z całym szeregiem zalotów samca. Poza tym samczyk charakterystycznie porusza ogonem na boki gdy samica ma ruję, spróbuj poobserwować dłużej bo ruja trwa ok doby czasem dłużej.

Szysza 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 2 Czerwca 2010, 11:40   

Ok.Tylko teraz się nieprzytulają do siebie jak wcześniej Tosia jest na dole klatki a Szymek siedzi na półeczkach i sie boi chyba na dol zejsc.! :?: :?: :?: :?: :570: :570: :571: :roll:

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012

olcia288 

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2 Czerwca 2010, 12:41   

Pewnie to było ustalanie Hierarchii ;-)

Tofa 4 lata

Szysza 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 2 Czerwca 2010, 15:00   

No chyba bo ja tego nierozumiem teraz znowu siedzą razem na półce i się do siebie przytulają.;] :roll: :570: :570: :mrgreen:

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012

Andzia 

Wysłany: 28 Lutego 2011, 20:10   

Witam wszystkich ponownie!

Ponieważ czytając forum nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, zadam je w tym temacie.

Zapoznaje ze sobą moje dwie szyszki - samca ok. 1,5 roku i samiczkę ok. 7 miesięcy.

Puszczałam je juz po pokoju (raz sie atakowały, a czasem długi czas unikały będąc w jednym pokoju jedno za szafką, drugie pod kanapą).

Od jakiegoś czasu puszczam je razem po całej klatce (mają wysoką klatkę, przedzieloną na pół, jedno siedzi w klatce na górze, drugie na dole - jak na piętrowym łóżku).

Gdy na noc zamykam je osobno od siebie - oba szynszyle rozmawiają ze soba (są to raczej dźwięki sympatii o ile dobrze dopasowałam odgłosy do tych jakie znalazłam w necie) i oba siedzą przy przegrodzie oddzielającej jedno pietro od drugiego. Natomiast gdy otwieram im przegrode i są w klatce razem - samiec biega do samicy, samica odstrasza go stając na tylnych łapach i "szczekając" na niego. Oba szynszyle "machają" ogonami, samiec w klatce samicy wylizuje ściany klatki i tarza się w jej kupkach. Kiedy jednak podchodzi do samicy skaczą nerwowo po klatce, wygląda to na szamotaninę. Powiedzcie prosze co oznacza machanie ogonem (czy w tym przypadku podobanie się sobie czy chęć dominacji), czemu szyl liże ściany klatki samicy i co myśleć o odstraszaniu szyla przez zuzę.

Z góry dziękuję za odpowiedź!

kasia_tomeq 

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 1 Marca 2011, 13:56   

Ja myślę, że powinnaś je zostawić na początek w dzień razem wg mnie to co opisujesz to tęsknota:)

Kliknij - pomagaj(PUSTA MISKA)
PustaMiska - akcja charytatywna

Andzia 

Wysłany: 1 Marca 2011, 17:17   

Bardzo dziękuje Ci za odpowiedź :)

tak tez zrobiłam - zostawiłam je razem na kilka godzin i chyba sie pokochały, bo od wczoraj "całują się", podgryzaja sobie futerka i przytulaja się, także juz nie musze sie o nic martwić ;)

a i Szyl zaczął normalnie jeść :)

Asia 

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 1 Marca 2011, 19:23   

No widzisz...one nie mogły się doczekać aż będą mogły pobyć razem w klatce :->

Andzia 

Wysłany: 1 Marca 2011, 20:55   

:)

abrakadabra 

Pomogła: 52 razy
Wysłany: 13 Lipca 2011, 20:35   

Takie małe podsumowanie tematu: nie zauważyłam czytając powyższe posty pewności (widziałam słowa "chyba", "raczej").

Jeżeli dwa samce skaczą na siebie tak jak samica i samec, to nie oznacza to pociągów homoseksualnych tylko ustalanie hierarchii - to jest prawidłowa odpowiedź.

Jeżeli trzymamy razem samicę i samca i samiec na nią skacze (a są one w wieku około 8 miesięcy, czyli w pełni dojrzałe płciowo) to niedługo należy spodziewać się potomstwa (czemu jestem osobiście przeciwna, niedoświadczeni hodowcy nie powinni tego praktykować, nie znając się dobrze na szynszylach a dopiero co na ich genetyce, nie znając ich poprzednich pokoleń).

Pozdrawiam,

Paulina.
Ostatnio zmieniony przez abrakadabra 13 Lipca 2011, 20:36, w całości zmieniany 1 raz  

ANASZTA 

Wysłany: 13 Lipca 2011, 21:07   

cytuję : " jeżeli dwa samce skaczą na siebie tak jak samica i samiec "

czyli jak? skoro bawisz się w precyzowanie myśli to zaiste to zrób bo na razie nic nie wyjasniasz tym postem ;]

abrakadabra 

Pomogła: 52 razy
Wysłany: 13 Lipca 2011, 21:23   

ANASZTA napisał/a:
cytuję : " jeżeli dwa samce skaczą na siebie tak jak samica i samiec "

czyli jak? skoro bawisz się w precyzowanie myśli to zaiste to zrób bo na razie nic nie wyjasniasz tym postem ;]

Zaiste, aby zrozumieć ten post nie trzeba aż tak się głowić ;) Wystarczy spojrzeć w przenośni i przypomnieć sobie w jakim głównie celu samiec skacze na samicę.

Cytat:
Witam

Mieszkałem troche u kuzynek i moja kuzynka ma Szynszyla standard i pojechaliśmy kupić beżowego/szarego albinosa i najpierw pare dni były w osobnych klatkach(Oba szysnzyle są chłopakami) a potem przenieśliśmy je do jedenj. Nie gryzły sie ale Wrzos (czyli ten nowy) zaczął uprawiać sex z Jaśminem (czyli z tym starszym standardowym) no i o co chodzi??

ciągle się... no właśnie, na szczęście to było dwa lata temu teraz są jak ojciec i syn i już tego nie robią ale czemu oni to robili? czy to homo czy co??

Autor tego posta, czytając moje wyjaśnienie na pewno by zrozumiał, że jeśli dwa samce na siebie skaczą i wygląda to jak opisano w pierwszym poście, to jest to ustalanie hierarchii a nie kopulacja. Teraz rozumiesz?
Ostatnio zmieniony przez abrakadabra 13 Lipca 2011, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  

ANASZTA 

Wysłany: 13 Lipca 2011, 21:32   

no cóż nie każdy czyta od poczatku, wszak post który rozpoczął debatę datuje się na 1 luty 2010, więc nalezało zacytować za pierwszym razem gdyż teraz odnosiło się niechybne wrażenie zagmatwania ;] pozdrawiam nowego uczestnika forum!
Ostatnio zmieniony przez ANASZTA 13 Lipca 2011, 21:33, w całości zmieniany 2 razy  

Caffanaberia 

Wysłany: 12 Grudnia 2011, 11:32   Niedopasowanie seksualne szynszyli?

Witam, mam pytanie,

mam parkę szynszyli- ona ma 12 m-cy, on 11 m-cy. Znają się od maja, jednak na 2 m-ce były odseparowane (rehabilitacja samiczki), więc mieszkają razem od lipca (to już prawie 6 m-cy). Kopulowały ze sobą jak dotąd tylko pierwszego dnia po powrocie samiczki z leczenia- w lipcu. A potem nic, totalnie nic...

Warunki mają mam nadzieję dobre, mieszkają w wolierze, karmione sprawdzoną karmą, wypuszczane, głaskane. Lubią się ewidentnie, śpią zawsze przytulone, bawią się razem, gadają ze sobą przyjaźnie i dają sobie często buzi ;) Są zdrowe.

Szczerze mówiąc wolałam od początku by ona nie zachodziła ze względu na jej uraz (połamane biodro)- byłam umówiona z wetem, że przy pierwszej ciąży będzie miała cesarkę połączoną z sterylizacją. Wet odradził samą sterylizację po skończeniu rehabilitacji, bo mógłby to być dla niej zbyt duży szok po ledwie zakończonym jednym leczeniu złamania.

Moje pytania:

*ona ma wmontowany system antykoncepcyjny? Ze względu na wcześniejszy uraz naturalnie jej organizm stworzył barierę przed ciążą? Spotkaliście się z badaniem samiczki pod kątem płodności? Jeśli można ją zbadać to tym bardziej nie będę jej sterylizować (bo już teraz upłynął wystarczający czas od urazu i mogłabym, ale jeśli i tak naturalnie się zablokowała przed ciążą to nie chcę jej narażać na niepotrzebny zabieg i narkozę)

*jeśli nawet straciła płodność samoczynnie, to czy jednak nie powinny sobie miło kopulować dla samej frajdy? Robiły to po ukończonej rehabilitacji samiczki, więc nie wchodzą tu w grę jakieś przeszkadzajki mechaniczne.

*czy taka totalna abstynencja wiąże się z jakimiś traumami psychicznymi dla szynszyli? On czuje, że ona jednak nie jest płodna i dlatego jej nawet nie chce kryć? Czy on może wpaść w jakąś frustrację seksualną? ;)

*chce wprowadzić do stadka druga samiczkę. Nie ze względu na uraz mojej obecnej, od początku stado miało być docelowo 3-szylowe. Tylko nie wiem, czy nie zamieszam bardziej. Jeśli obecny samczyk będzie miał potomstwo tylko z nową samiczką, czy aktualna nie będzie się czuła odrzucona w stadzie? Czy lepiej z druga samiczką poczekać, aż między moja parką jednak coś "zaiskrzy"?

Będę wdzięczna za wszelkie info czy rady :) I doceniam doczytanie do końca, cały czas pracuję nad streszczaniem myśli :)

Asia 

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 12 Grudnia 2011, 18:32   

Hmmm no trochę tego jest ;-)

Wg mnie lepiej wykastrować samczyka niż sterylizować samiczkę. Ale z tego co zrozumiałam, to chyba chcesz mieć młode? Z dwiema potem może być różnie...jedna może nie polubić drugiej potem jej małych itp... Ciężko stwierdzić bo charakterków jest wiele ;-)

Może daj im jeszcze trochę czasu. Skoro jest im razem dobrze to po co to psuć??? Nie sądzę, że samczyka dopadną traumatyczne przeżycia. Napewno jak najdzie mu ochota to zrobi swoje :-D

Odpowiedz do tematu