FORUM SZYNSZYLE :: Szynszyl + żółw stepowy
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szynszyl + żółw stepowy
Autor Wiadomość
aksanaa 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 1 Lutego 2013, 13:38   Szynszyl + żółw stepowy

Witam

Zamierzam zakupić szynszyle, prezent dla dzieci. Przy czym oczywiście, większa odpowiedzialność za malucha spoczywać będzie na mnie :) Naczytałam się o tych zwierzątkach, więc info posiadam, ale...posiadamy zółwia stepowego, który swobodnie porusza się po domu. Nie lubi niestety przebywać w terarium odkąd wzieliśmy go od poprzednich właścicieli (dzieciaki rzucały w niego różnymi przedmiotami jak był w środku). No i moje pytanie brzmi: czy szynszyl nie będzie gryzł go po skorupie itp. Gapcio jest jeszcze małym żółwiem i też potrafi zrobić zwierzakowi na złość jak któreś mu podpadnie :D (Raz ugryzł psa jak ten spał, bo tamten wczesniej próbował po łapach go gryźć) Ale szynszyli z pewnością nie dogoni :D
Ostatnio zmieniony przez Michal 2 Lutego 2013, 09:52, w całości zmieniany 1 raz  

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 1 Lutego 2013, 15:58   

aksanaa, nie można mieć gwarancji, że szyszka nie zacznie dobierać się do żółwia :) - to gryzonie do tego tez charakterna, więc kto ich tam wie co im do głowy strzeli. Nie przypominam sobie, żeby ktoś na forum pisał coś o takim zestawie w domu, ale mogę się mylić - to zapewne zostanie za chwilę zweryfikowane poprzez wpisy innych osób.
Ponieważ szynszyle to zdecydowanie zwierzątka nie dla dzieci to faktycznie odpowiedzialność za futerko, będzie spoczywała na Tobie. A to zwierzątka ciekawskie i towarzyskie. Trzeba je wypuszczać na długie wybiegi i zajmować nimi żeby nie były samotne, bo w naturze żyją w stadach.
Życzę powodzenia i zachęcam do poczytania forum.

Dyzio i Franio

aksanaa 

Wysłany: 1 Lutego 2013, 22:46   

Postanowiliśmy z mężem zaryzykować konfrontacje naszego Gapcia z nowym kolegą. Prawdopodobnie bedzie to samiec. W poniedziałek idę go zobaczyć. Dzisiaj zakupiliśmy klatkę, miseczki. Pozostaje poidełko, zabawki, jedzienie i kółko co jest podstawą. Nasz futrzak pochodzi z hodowli bardzo miłych ludzi, jak sie okazuje mieszkających osiedle dalej, spotykamy sie codziennie pod szkołą kiedy dzieci odbieramy. Sa to ludzie którzy emanuja spokojem, dobrocią i miłością do zwierząt. Jeszcze małego nie odebrałam a juz przez telefon był szloch z powodu niedługiego rozstania :) Moja praca pozwala mi spędzać dużo czasu w domu, także towarzystwo będzie miał zapewnione, no i oczywiscie wybieganie sie wieczorne wliczone w usługe ;) No i mam ndzieje ze polubią sie z Gapciem :) A z forum jestem od jakiegos czasu na bierząco :)

Pozdrawiam

Aniutka 
WIELKIE SERCE

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 1 Lutego 2013, 22:49   

aksanaa, to naprawdę fajna wiadomość :)
Kółko-karuzele można zamówić u nas na forum u KolorowychKredek: http://stare.forum-szynsz...enie-vt1542.htm
Polecam, mój Franek je uwielbia :)

Dyzio i Franio

aksanaa 

Wysłany: 1 Lutego 2013, 23:01   

Dzięki za linka, musze napisać z zapytaniem jak to jest z wysylką za granice :) Mąż moj tezcuda zrobić z drzewa potrafi, tylko niestety czasu brak a u nas w zoologicznych przeważaja plastiki :)
Napiszę w poniedziałek jak wypadła wizyta i czy zabrałam malucha od razu do domu :)

kaffa 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 53 razy
Wysłany: 2 Lutego 2013, 09:51   

Asank witaj na forum . super że już się zadomowiłaś u nas. Teraz nie pozostaje nic innego jak pisać d nas i wklejac foty futrzaków. Mam nadzieję że łączenie u was przebbiegnie szybko i bezproblemowo. A tak pomysłałam że skoro maluszek bedzie brany od rodzinki, ktora mieszka niedaleko to zawszę masz pomocną dłoń pod ręką i w razie tęsknoty mogli by wpaśc z wizytą hihih.

aksanaa 

Wysłany: 2 Lutego 2013, 10:43   

Michał no fakt mogłam na to wpaść :) Dzięki :) kaffa, dla mnie to ważne ze bedzie blisko, bo w razie wyjazdu na urlop, będzie pod opieką ludzi których zna :) I mam wielką nadzieje, ze nie bedzie zgrzytów między zwierzakami :)

kaffa 

Wysłany: 2 Lutego 2013, 19:54   

aksanaa, Trzymam kciuki że będzie dobrze. U mnie po 2 tygodniach wzajemnego obsikiwiania i wyrywania futra na chwilę obecną jest spokój. Panny już są w jednej klatce. Narazie pod czujnym okiem i uchem opiekuna. Jakby ciś się dizalo to separuję je do osobnych klatek. Życzę ci szybiego zadomowienia szynszylka.

aksanaa 

Wysłany: 3 Lutego 2013, 14:24   

kaffa dzieki wielkie, ale Gapcio jest żółwiem :D wiec nie beda mieszkac razem i sierść nie ucierpi :D

kaffa 

Wysłany: 3 Lutego 2013, 14:55   

hehe wiem wiem, życzę ci poprostu zby twój szynszylek sie szybko zaklimatyzował i polubił Gapcia.

aksanaa 

Wysłany: 3 Lutego 2013, 17:35   

Hehe. Jutro rano podrzuce klatkę na nasze futerko do hodowców. Młody będzie sie z nią przez pare godzin oswajał a po południu jadę go odebrać :) W sobote byłam go zobaczyć, cudny jest od razu się zakochałam, mąż sie zastanawia czy to dla dzieci czy dla mnie zwierzak :) Kiedy siadłam przed klatką podszedł powąchać popatrzył i zaczoł się popis skoków :D Mam więc nadzieje, ze szybko się przyzwyczai do nas i będziemy zyc w pełnej zgodzie :) Pozdrawiam

kaffa 

Wysłany: 3 Lutego 2013, 18:57   

Widzę już cię dopadła groźna choroba zwana szynszylozą. Zaczyna się niewinie a potem to już z górki. Napierw jeden bo dla dzieci (trele morele) a potem drugi, bo ten pierwszy smutny. nim się obejrzysz masz całe stadko. Ja miałam mieć jedną. Potem planoałam drugą dla towrzystwa. Miałam ugadaną jedną dziewuszkę ale transport mi nie wypalił, gdyby nie to były by już 3.

Odpowiedz do tematu