FORUM SZYNSZYLE :: Jak namówic rodziców na szylkę??
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jak namówic rodziców na szylkę??
Autor Wiadomość
szylomaniaczka 

Wysłany: 21 Stycznia 2009, 20:50   Jak namówic rodziców na szylkę??

Moi rodzice nie chcą sie zgodzic na szyzszylę, bo uważaja, że jest to zbyt długowieczne zwierzątko. Poza tym twierdzą, że nie będę się nim potem zajmować. Jak mam ich przekonać, że umiem się zajmować zwierzętami??
Ostatnio zmieniony przez szylomaniaczka 21 Stycznia 2009, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  

Michal 
Administrator

Wysłany: 22 Stycznia 2009, 20:16   

szylomaniaczka napisał/a:
Moi rodzice nie chcą sie zgodzic na szyzszylę, bo uważaja, że jest to zbyt długowieczne zwierzątko

To jest długowieczne zwierzątko. Szynszyle w warunkach domowych żyją około 15 lat.

Z twojego opisu wynika, że ty masz teraz 13 lat. Pomyśl, że po gimnazjum zmieni się twój styl życia będą znajomi, chłopak potem być może mąż i dzieci zastanów się, czy napewno zawsze będziesz miała czas, aby zająć się szynszylem i nie mówię tylko o karmieniu i sprzątaniu, musisz tez się z nim bawić, ponieważ pozostawiony sam sobie zdziczeje.

szylomaniaczka napisał/a:
Poza tym twierdzą, że nie będę się nim potem zajmować. Jak mam ich przekonać, że umiem się zajmować zwierzętami??

Zastanów się dlaczego twoi rodzice mają takie obawy. Napisałaś, że masz psa być może nie zajmowałaś się nim i oni musieli robić to za ciebie. Proponuję Ci abyś ich przekonała pokazując, że jesteś odpowiedzialna, zajmuj się psem i innymi domowymi obowiązkami, a rodzice na pewno zmienią zdanie. ;-)

:loveszynszyla:

szylomaniaczka 

Wysłany: 22 Stycznia 2009, 20:22   

Spróbuję

pitrej2 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 26 Lutego 2009, 09:21   

U mnie wystarczyło namówić mamę (z tym nie było problemu bo sie od razu zakochała w szylach jak jej tylko pokazałem)a dalej to ona wszystko załatwiła z tata i nie długo będę miał szyle(parke) :mrgreen:

------------------------------------------------------------------------------

Kochamy ogonki
Ostatnio zmieniony przez Michal 26 Lutego 2009, 16:17, w całości zmieniany 1 raz  

Aneta 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 26 Lutego 2009, 11:34   

Gratuluję Piterej2 siły perswazji, a Szylomaniaczce życzę powodzenia w rozmowach z rodzicami i trzymam kciuki. Może posłuchaj rady Piterej2 i wybierz jednego z rodziców i popracuj nad nim :-)

www.rosyjski-niebieski.info

alka 
Aktywni na forum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 26 Lutego 2009, 12:20   

u mnie rodzice nie zgodzili się na szynszyla bo mieliśmy już 4 psy, kanarka i 3 króliki.. a to było przed świętami w 2005r. kupiłam z bratem szynszyla jako prezent dla mamy, wiedzieliśmy że będzie dym a ona nie lubi zwierząt wiec o był prezent z myślą o nas:D jak mama go zobaczyła powiedziała ze go nie chce i ze odda go do sklepu, ale jakoś sięprzekonało i szynszyl został mój;)

------------------------------------------------------------------------------

Kochamy ogonki
Ostatnio zmieniony przez Michal 26 Lutego 2009, 16:21, w całości zmieniany 1 raz  

alex
[Usunięty]

Wysłany: 31 Marca 2009, 19:08   

JA MAM PATYCZAKI.CHCIAŁBYM SZYNSZYLA, ALE RODZICE SIĘ NIE ZGADZAJĄ :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

alka 
Aktywni na forum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 1 Kwietnia 2009, 21:29   

ja nigdy nie pytałam czy moge, bo wiedziałam ze odpowiedz będzie NIE! dlatego przynosilam do domu, troche pomarudzili i zgodzili sie zeby został:)

Michal 
Administrator

Wysłany: 1 Kwietnia 2009, 23:14   

Raczej zachęcam do rozmowy z rodzicami niż do stawiania ich przed faktem dokonanym. Piszesz, że masz patyczaki, a czy zajmowałeś się nimi zawsze, czy rodzice nie musieli cię wyręczać. Jeżeli zajmowałeś się patyczakami i rodzice nie mieli problemu to możesz im to powiedzieć podczas rozmowy o szynszylu. Odradzam robienie tak jak napisała alka, ponieważ całkiem rodzice mogą stracić do Ciebie zaufanie. Myślę, że łatwiej było by tobie pomóc gdybyś napisał ile masz lat możesz to uzupełnić w swoim profilu.

kkoozzaa20 

Wysłany: 20 Kwietnia 2009, 21:45   

ja znowu przyniosłem od panny do domu jak matce powiedziałem w sklepie to gadała ze niechce ja powiedziałem ze i tak zostanie a jak wróciła z pracy to od razu jej się spodobał i teraz chce dokupić drugiego bo mówi że jednemu smutno:) jakas odsyłka kto ma do sprzedania samicę z okolic warszawy kolor obojętny. pozdrawiam. i proszę o jakąś odpowiedz bo u mnie w legionowie w sklepie kosztuje 200 zł mysle ze troche z tą ceną przesadzili...

Arisoman
[Usunięty]

Wysłany: 6 Wrzeœnia 2009, 09:10   Jak namowic rodzicow?

Ello All

Chcialbym Kupic Sobie Szynszyla ale mama nie jest zbyt sklonna do tej decyzji obecnie mam psa i chomika co zrobic zeby zgodzila sie na zakup nowego zwierzaka jesli mozecie to pomozcie czym ja przekonac. Z gory dzieki

Aneta 

Wysłany: 6 Wrzeœnia 2009, 20:38   

Witaj Arisoman. Myślę, że powinieneś najpierw się zastanowić dlaczego mama nie jest skłonna zgodzić się na szynszyla. Może niezbyt regularnie opiekujesz się psem i chomikiem? A może nie masz wystarczająco miejsca na dodatkową klatkę z szynszylem? Musisz więcej o sobie napisać, żebyśmy mogli ci coś doradzić.

mariusz0505 

Wysłany: 14 Wrzeœnia 2009, 16:19   

jak miałem 12 lat (teraz mam 16) to moje pierwsze zwierzątko to była nimfa na którą uzbierałem sam :) nie było gadki z rodzicami bo by było nie i już! ale ja wpadłem na pomysł że jak przyniose w pudełku i powiem że znalazłem to mi jej nie wywalą i tak zrobiłem :) niestety po 3 latach nimfa zachorowała i zdechła a rodzice zobaczyli że sie dobrze sprawuje i tak teraz mam psa ze schroniska i teraz dojdzie szynszylka :-D

Michal 
Administrator

Wysłany: 14 Wrzeœnia 2009, 23:08   

Cała tajemnica namówienia rodziców. Pokazać, że jest się odpowiedzialnym opiekunem.

Aneta 

Wysłany: 15 Wrzeœnia 2009, 09:15   

Ja też uważam, że jeśli udowodni się rodzicom swoją obowiązkowość i sumienność w wykonywaniu codziennych prac to rodzice zgodzą się na szynszylka :) Można też spróbować ładnie poprosić rodziców :->

mariusz0505 

Wysłany: 15 Wrzeœnia 2009, 15:00   

Mi sie wydaje że jak rodzice pujdą na pierwszą wywiadówkę i zobaczą w miare dobre oceny :lol: to też się zgodza 8-)

Bartexes 

Wysłany: 16 Wrzeœnia 2009, 19:37   

Siema.

Ja to inaczej zrobiłem ;d.Obmyśliłem Plan! Podaje:

1. Spytać się.

2. Przekonać.

3. Lekko przestraszyć.

4. Powiedzieć o Szynszylu

5. Cieszyć się szynszylem ;d

Spytałem się mamy czy mogę mieć zwierzaka więc się zgodziła (czemu taty nie? taty wogóle prawie w domu nie ma ;d a jak się spytałem to powiedział byle by to nie był tygrys xD )!! Zebrałem rodziców w wakacje(z ojcem było najtrudniej) i powiedziałem że chcę węża zbożowego ! Więc mamka, odrazu nie, nie ma mowy, nie w moim domu, a ojciec powiedział, mi, że ucienkie i mnie w pindola ugryzie. Dobra myśle sobie pierwsza część planu zrealizowana. Lecim dalej, za jakiś tydzień powiedziałem, że chce Legwana zielonego. Powiedziałem że bedzie chodził sobie po pokoju ;d w tedy to miałem wykład na jego temat. Rodzice już zrezygnowani powiedzieli mi chomiku albo króliku. No to ja już zadowolony mówie "A to zobacze zastanowie się" i za jakieś 2 dni mówie że chciałbym Szynszyla. A mama "znów jakieś (ocenzurowano) " jak pośliśmy do zaoologicznego to odrazu mama powiedziała że to może być. A tata powiedział że mi kupi. I tak mam Kwapka ;d
Ostatnio zmieniony przez Michal 17 Wrzeœnia 2009, 00:09, w całości zmieniany 1 raz  

xaneggelaxxxx 

Wysłany: 8 Listopada 2009, 18:32   Re: Jak namówic rodziców na szylkę??

Moi rodzice nie chca sie zgodzic na szyzszyle, bo uważaja, ze nie opiekuje sie zwierzetami,ale to nie prawda a pozatym mowia ze mam ich za duzo. A mam tylko 2 psy i 2 rybki. Co mam zrobic

koniu 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 8 Listopada 2009, 19:18   

z całym szacunkiem...na początek przemyśl raz jeszcze tą decyzje, szynszyle sporo żyją i to nie zwierzątko typu rybka że dasz mu troszkę karmy i już gotowe - zwierzę z głowy na cały dzień.

co do rodziców..musisz pokazać im że zajmujesz się zwierzakami, i że to nie jest tylko chwilowe zainteresowanie...musisz być konsekwentna w tym co robisz i to powinno być miło kojarzącym się nawykiem a nie niechcianym obowiązkiem;-)

Aneta 

Wysłany: 9 Listopada 2009, 15:17   

Zgadzam się z Koniu. A może nie opiekujesz się zbyt dobrze swoimi psami i rybkami lub robisz to nieregularnie i dlatego rodzice nie chcą się zgodzić na kolejne zwierzę?

olcia288 

Pomogła: 8 razy
  Wysłany: 20 Marca 2010, 09:06   Chciała bym szynszyla

Chciała bym mieć drugiego szynszyla bo mam już jednego, ale rodzice się nie zgadzają bo mam już szynszyla i psa. A chciał bym towarzystwo dla mojej szynszylki bo jest taka troche smutna kupiła by jej np. koleżanke

Jak bym mogła namówić rodziców że to doby pomysł?

[ Komentarz dodany przez: Michał: 20 Marzec 2010, 10:16 ]

Przeniesiony z oddzielnego wątku.

[ Dodano: 21 Marzec 2010, 19:38 ]

Pomożecie?

Tofa 4 lata

pajonk 

Wysłany: 19 Kwietnia 2010, 17:37   

Myślę, że powinnaś szczerze porozmawiać z rodzicami o tym, że drugi szynszyl dostarczy więcej zabawy pierwszemu i będziesz miała więcej czasu na wyprowadzanie psa(itp), ponieważ dwa szynszyle umieją się razem zabawić i na długo im te towarzystwo do zabawy wystarcza. Myślę, że pomogłam. ;-)

[ Dodano: 19 Kwiecień 2010, 17:39 ]

A sama byś za niego zapłaciła?

więc lepiej coś napisz.
Ostatnio zmieniony przez pajonk 19 Kwietnia 2010, 17:38, w całości zmieniany 1 raz  

Szysza 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 19 Kwietnia 2010, 17:58   

OLCIA.!!, Nieradziłbym tobie łączyć samicy z inna samicą chyba że masz 2 klatki to musialabys zmienic klatke (Samica by pogryzła nową samice.!,

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012

kasia_tomeq 

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 19 Kwietnia 2010, 18:22   

Druga klatka jest niezbędna na czas łączenia jednak po to wymyślono kilka metod łączenia, żeby uniknąć mi. walki o terytorium.

Kliknij - pomagaj(PUSTA MISKA)
PustaMiska - akcja charytatywna

olcia288 

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 20 Kwietnia 2010, 18:22   

Ale nie będe miała drugiego szynszyla bo przemyślałam pewne sprawy :D

Tofa 4 lata

Odpowiedz do tematu