FORUM SZYNSZYLE :: Ferma Rożnów RFC
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej
-->TO JEST STARA WERSJA FORUM TYLKO DO WGLĄDU
ZAPRASZAMY NA WŁAŚCIWE FORUM (kliknij tu:___)<--

Forum przeszło gruntowną modernizację, stara wersja forum pozostała tylko do wglądu, nic tu nie napiszesz i nie zarejestrujesz się,
nie znajdziesz tu także żadnych nowych treści. Aby przejść na właściwą wersję forum kliknij napis powyżej

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ferma Rożnów RFC
Autor Wiadomość
Rułka 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 6 Lutego 2012, 13:25   Ferma Rożnów RFC

Jak w temacie wątku. Miał ktoś styczność z tą fermą? Albo coś o niej dobrego/złego słyszał?

Chce wziąć z niej starszego zwierzaczka, poprzedniego mam z zoologa i nic nie wiem o fermowych szynszylach. oję się żeby ktoś mnie nie oszukał, bo nie poznam chorego czy w złym wieku szynszyla..

Mariusz28 
Demon aktywności na forum

Wysłany: 6 Lutego 2012, 14:15   

Podaj coś więcej ;-) W jakim mieście? A i proponował bym w dziale "o wszystkim" :-P

Rułka 

Wysłany: 6 Lutego 2012, 17:48   

W sumie może racja, ale nie chciałabym zakładać drugiego takiego samego tematu więc może mod mógłby przenieść? Ferma jest w Rożnowie :) To jakoś niedaleko Nowego Sącza (ja jestem z Krakowa więc kawałek będę musiała podjechać;) ) tu jest ich strona http://www.ferma_szynszyli.republika.pl/index.htm

Martwi mnie tylko to, że chce wziąć dorosłe kilkuletnie zwierzątko, boję się czy uda mi się go oswoić ze mną i moim drugim kulkiem i boję się, że ktoś mógłby chcieć mnie oszukać i dac mi np chore zwierzę. Dlatego chciałam poznać czyjąś opinię o ich fermie :)

ANASZTA 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 6 Lutego 2012, 17:48   

jeżeli kupujesz zwierzaka z fermy to zaznacz że chcesz osobnika "na chów" nie "na hobby"

zapłacisz ok 200zł za standarda w wieku ok 6miesięcy, ale na większości ferm dostaniesz porządne zwierzę, samiec może być starszy nawet ale kupując samicę nie bierz starszej niż 8-9 miesięcy jeżeli chcesz ją rozmnażać, po samicy poznasz czy już nie rodziła jeżeli nie wyczujesz jej sutków, bo rosną one w pierwszej ciąży i potem pozostają już lekko wydłużone, wiek szynszyla można okreslić po okrywie włosowej ale nie wiem jak Ci to wytłumaczyć nie pokazując na przykładach, najlepiej patrz na pięty i spody tylnich łapek, gdy szyl ma mniej niż rok to nie powinien posiadać zgrubień ani odcisków naskórka tylnych łap nawet jesli dotychczasowe życie spędził w klatce, jeżeli chcesz poczekać do wiosny to mogę dać Ci kontakt do fermowego chodowcy który na pewno Cię nie oszuka i sprzeda dobre zwierzę za lepszą cenę ale musiałby szyla wysłać specjalną bezpieczną przesyłką bo jest z wielkopolski a to mozliwe jest tylko w odpowiednich temperaturach

Rułka 

Wysłany: 6 Lutego 2012, 18:18   

200 zł to sporo za standarda chyba?

Tyle że własnie ja nie chcę brać malucha :) Sama mam 6 letniego samca i szukam mu towarzysza, a wolałabym żeby były w podobnym wieku. Nie chcę rozmnażać bo się na tym kompletnie nie znam a wiem że to ryzykowne, dlatego szukam samca. Przypadkiem natknęłam się na nich na allegro i spytałam czy sprzedają też starsze zwierzaki. Boję się tylko dostać jakiegoś chorego np takiego którego by sę chcieli pozbyć i jeszcze zarobić..

Na co zwracać uwagę??
Ostatnio zmieniony przez Rułka 6 Lutego 2012, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  

ANASZTA 

Wysłany: 6 Lutego 2012, 19:00   

dorosłego samca na fermie dostaniesz tylko albo bardzo dobrego na chów właśnie takiego do roku czasu i w cenie jak mówiłam (normalna cena za zwierzę tej jakości a nie 'odpad' na hobby), albo dostaniesz starego samca który z różnych względów nie koniecznie zdrowotnych bardziej harakteriologicznych w rodzinę się nie nadaje, może być agresywny albo nie kryć samic, tak czy inaczej kontakt z samicami już miała więc z drugim samcem w klatce się nie zgodzi, bedzie go tłukł, musisz wziąć młodego samca takiego pół rocznego , przed wiekiem dojrzewania, taki najszybciej się zgodzi z twoim, tylko pytanie czy Twój 6letni chłopak wogóle chce towarzystwa, bo to on może być agresorem jeżeli przywykł do samotności przez tyle lat to może nie przyjąć współlokatora
Ostatnio zmieniony przez ANASZTA 6 Lutego 2012, 19:01, w całości zmieniany 1 raz  

Rułka 

Wysłany: 6 Lutego 2012, 19:30   

Wow... z moim raczej nie powinno być problemów, strasznie łaknie towarzystwa.Łasi się do kotów, psów, jak nie nocuję w domu roznosi klatkę. Często na weekendy zostaje sam więc nie chcę żeby czuł sie samotny. Ale wystraszyłaś mnie z tym że dorosły z fermy będzie niereformowalny... nie chcę brać młodego. Mój będzie już stary zdechnie zostanę z następnym dorosłym któremu trzeba będzie zapewnić towarzystwa i tak w kółko... dlatego chce żeby były w przybliżonym wieku, więcej szynszyli nie planuję nigdy mieć.. Nie ma szans żeby się zgodziły?

Szysza 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 6 Lutego 2012, 22:44   

Jesli moge powiedziec cos ogolnie o fermach to Ja mam moja Tosie ale nie wiem czy to Tosia czy Tosiek xd Nie moge zobaczyc czy to samiec czy samica ale wracajac do tego.Moje szynszyle nigdy sie nieprzyzwyczaily do mnie nigdy nie przyjda sie poglaskac nigdy tylko przyjdzie to jak np na kompie gram to przyjdzie i posiedzi obok na biurku i popatrzy jak gram ale zeby przyjsc i dac sie poglaskac to za chiny nie da........... :evil: :evil: :evil:

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012

abrakadabra 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 52 razy
Wysłany: 6 Lutego 2012, 23:17   

Szysza domyślam się, że przez tego posta chciałeś powiedzieć o tym, że szynszyle z ferm są nieoswojone i "dzikie", nie tak jak od dobrego hodowcy domowego. Z tym się zgadzam, ale..

Szysza napisał/a:
do mnie nigdy nie przyjda sie poglaskac nigdy tylko przyjdzie to jak np na kompie gram to przyjdzie i posiedzi obok na biurku i popatrzy jak gram ale zeby przyjsc i dac sie poglaskac to za chiny nie da........... :evil: :evil: :evil:

To nie powód, żeby się tak denerwować na zwierzaki, bo to nie ich wina, że mają płochliwą naturę i nie są misiami-przytulankami. Może za mało czasu i uwagi im poświęcasz, bo grasz za długo. ;) Trzeba duzo cierpliwości, systematyki i wytrwałości, żeby oswoić taką szynszylę.

Szysza 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 8 Lutego 2012, 16:52   

No fakt.Ale teraz beda duuże zmiany .Miejsce gdzie beda stały, Nowa klatka no i jeszcze wiecej Uwagi:) :oops:

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012

Puncia 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 8 Lutego 2012, 22:28   

moje są nie tulaśne samczyk jeszcze posiedzi mi w dekolcie-lol i da się głasknąć-za smakołyk ale Amcia- wskoczy na kolana na bark ale nie lubi być głaskana i przytulana

ANASZTA 

Wysłany: 9 Lutego 2012, 13:20   

Rułka napisał/a:
Wow... z moim raczej nie powinno być problemów, strasznie łaknie towarzystwa.Łasi się do kotów, psów, jak nie nocuję w domu roznosi klatkę. Często na weekendy zostaje sam więc nie chcę żeby czuł sie samotny. Ale wystraszyłaś mnie z tym że dorosły z fermy będzie niereformowalny... nie chcę brać młodego. Mój będzie już stary zdechnie zostanę z następnym dorosłym któremu trzeba będzie zapewnić towarzystwa i tak w kółko... dlatego chce żeby były w przybliżonym wieku, więcej szynszyli nie planuję nigdy mieć.. Nie ma szans żeby się zgodziły?

Niestety nie, ale poszukaj samca w podobnym wieku do adopcji z prywatnego domu, często ludzie z różnych względów chcą oddać, np z braku czasu dla zwierzaka, tak najszybciej znajdziesz w podobnym wieku , tylko pamietaj że nie ma gwarancji iż się zgodza, być może ten drugi wcale nie będzie łaknął towarzystwa, większość w tym wieku już przywykła do samotności i inne osobniki je drażnią, musiałabyś znaleźć takiego który tęskni za towarzystwem jak Twój, ale gwarancji nie ma i co jeśli zostaniesz z dwiema klatkami?

Odpowiedz do tematu